Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
На Вінниччині "кіборга" засудили на три роки за прапор України

Апеляційний суд скасував цей вирок і повернув справу на повторний розгляд.

Двічі пораненого захисника ДАП Миколу Лаврика засудили за крадіжку державного прапора на Вінниччині. Стяг оцінили в 300 грн і дали максимальне з передбачених статтею покарання, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Лаврик розповідає, що прапор висів на зігнутій трубі на в'їзді в село Бандишівку – брудний і пом'ятий, немов ганчірка. "Кіборг" каже, що зняв його, бо на власні очі бачив, як у Донецькому аеропорту хлопці вмирають за прапор. "Якось усередині все перевернулося, коли побачив. Я його і забрав. Прапор України не повинен у такому стані знаходитися. Якщо він пошарпаний, брудний – значить, він їм не потрібен. Я його забрав додому, почистив, виправ і залишив у себе", - розповів він. Наступного дня сільський голова заявив про крадіжку на суму, що підпадає під статтю. "Голова сільської ради надав на довідку про те, що державний прапор перебував на балансі і коштував 300 гривень", - розповів начальник Могилів-Подільського відділу поліції Валерій Жучковський. Суд ухвалив покарати АТОвця трьома роками позбавлення волі, хоча адвокати доводили, що прапор насправді дешевший і під статтю не підпадає. "Закупили такий самий прапор, який вартує 65 гривень, а не 300. Але це невигідно було правоохоронним органам: якщо 65, тоді не буде кримінальної відповідальності. То вони вирішили оцінити в 300 гривень", - каже адвокат Олександр Гардецький.

ВідеоЗабрав брудний і виправ: захисника Донецького аеропорту засудили за крадіжку прапору

До послуг юриста "кіборг" вдався лише після того, як почув безглуздий вирок і зрозумів потребу в апеляції. Під час роботи адвокат з'ясував чимало цікавого, зокрема й те, що насправді прапор за нібито 300 грн на балансі сільради не перебував. "Виходить, обманув. Зараз проведемо перевірку спільно з прокуратурою і дамо принципову оцінку діям посадовця", - заявив керівник місцевої поліції Валерій Жучковський. Однак тепер уже й сам сілький голова запевняє, що заяву в поліцію не писав. "Я в усній формі в телефонному режимі сказав – і все", - твердить сільський голова с. Бандишівка Микола Антонюк.

Роботу поліції та прокуратури обіцяють оцінити за підсумками службових розслідувань. "Ми перед ним вибачилися за дії своїх підлеглих. Я особисто був у Лаврика дома. Ми ситуацію виправимо, слідчі, які дійсно не провели, як положено, перевірку по даному кримінальному провадженню, будуть покарані", - пообіцяв Жучковський. "Якщо буде провина, крім того, посадових осіб поліції і прокуратури, ми їх також покараємо. Ніхто оце залишати так не буде", - переконує керівник Могилів-Подільської місцевої прокуратури Олег Путря.

Кореспондент ТСН Анна Тітовська

Залиште свій коментар

Вибір редакції