Надія Савченко на суді наділа торбу на голову

Надія Савченко на суді наділа торбу на голову

Савченко наділа торбу на голову, аби "свідок її згадав" / Фото: Марк Фейгін / Twitter

Таким чином льотчиця перевіряла "свідка" у її справі.

У російському Донецьку тривають судові розгляди справи української льотчиці Надії Савченко. Адвокат льотчиці Марк Фейгін розмістив у мікроблозі фото Надії з торбою на голові.

Прокуратура РФ продовжує наводити нібито докази злочину українки та опитувати "свідків". Сьогодні на засіданні допитували "свідка" Олексія Почечуєва, співробітника ФСБ по Воронезькій області. Допит свідка проводився через відеозв'язок і сигнал був дуже поганим. Надія наділа торбу, аби довести, що свідок її бачити не може: "Ви упізнаєте мене в такому вигляді? Бачите мене?" - сказала Надія. Свідок відповів - "Так, я бачу ваше обличчя".

Після допиту Надією та її адвокатами Почечуєва суддя наказав пресі покинути судову залу, оскільки "свідки не хочуть, аби йшов запис". На цей наказ судді Савченко відреагувала нецензурною лайкою.

Як розповіла ТСН сестра Надії - Віра Савченко, торбу з вишивкою подарував льотчиці один з київських магазинів. До Донецька торбу привезла Віра Савченко.

Українська льотчиця Надія Савченко, яка добровольцем поїхала боротися з терористами у зону АТО, в середині червня 2014 року потрапила у полон до бойовиків у Луганській області. 8 липня стало відомо, що її утримують у воронезькому СІЗО в Росії.

У РФ її звинуватили у причетності до загибелі під Луганськом російських журналістів, які нелегально прибули на територію України, щоб у складі групи бойовиків висвітлювали їхні напади на українських військових. Крім того, льотчицю звинуватили у незаконному перетині кордону.

За даними захисту, Савченко не могла бути причетною до загибелі журналістів, оскільки потрапила у полон ще до їхньої загибелі.

16 липня 2014 року консул України в Росії Геннадій Брескаленко зустрівся з Надією Савченко після дев'яти відмов з боку РФ у відвідуванні арештантки. Надія розповіла консулу, що терористи відвезли її у Луганськ, а потім із мішком на голові перевезли до Красного Луча. Вже звідти доправили до російського міста Богучар.

Із 13 грудня 2014 року льотчиці почала голодування. 20 лютого вона відмовилася від ін'єкцій глюкози, які підтримували її життя. Без їжі Савченко була 83 дні. За час голодування вона схудла більше, ніж на 20 кілограмів.

2 березня 2015 року Порошенко присвоїв льотчиці звання "Герой України". У свої 34 роки Савченко стала народним депутатом України і депутатом ПАРЄ від України.

24 квітня СК РФ висунув Надії Савченко остаточне обвинувачення у нібито пособництві вбивству двох і більше осіб і в незаконному перетині державного кордону. Україна, ЄС і США, а також міжнародні правозахисні організації неодноразово закликали російську владу звільнити Надію Савченко.

13 липня офіційний представник СКР Володимир Маркін заявив, що Надію Савченко можуть засудити до 25 років ув'язнення. За словами Маркіна, із урахуванням зібраних доказів слідчі перекваліфікували дії обвинуваченої, і тепер вона понесе відповідальність не як пособник, а як співвиконавець вбивства.

15 вересня Надії Савченко подовжили запобіжний захід. Тепер вона за ґратами чекає на судові засідання - вже призначені дати трьох з них.

Повʼязані теми:

Наступна публікація