Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Надія Савченко: шлях від модельера до символу української незламності

Навколо Надії Савченко не вщухають плітки, проте її близькі розвіяли ворожі міфи навколо української льотчиці.

Надію Савченко, якій зараз в російському Донецьку зачитують вирок, всі звикли бачити сильною та незламною. Втім лише близькі знають її справжньою. Кореспонденти ТСН відслідкували шлях Надії від маленької дівчинки з косичками то символу незламності.

В дитинстві Савченко мріяла про кар'єру балерини, втім доля її віднесла далеко від театральної сцени.

Про дитячі роки Надії розповіли вчителі в її рідній школі.

"Цю  школу Надійка закінчила з чотирма трійками -  хімія, фізика, англійська та українська мова. Вже тоді найошатнішим одягом вважала вишиту сорочку", - згадує вчитлька льотчиці.

Попри доволі хороші оцінки, в школі Надії дорікали хіба що поведінкою.

Після школи Савченко здобуте освіту модельєра, а потім рік провчиться на факультеті журналістики. Втім, всі свої починання Надія покине заради неба.  Спочатку Савченко підпише контракт на службу у залізничних військах, потім піде у десант.

Колеги-десантники згадують, що Надія завжди сама складала свій парашют та намагалась зробити якомога більше стрибків за день.

Потім Ірак. Савченко беруть у відрядження з миротворчою місією до Іраку, попри її критику в бік командування. Там вона вже без коси, а лиса і в панамці. Та й тоді, українці пропонували вийти заміж за місцевого принца.

Пізніше, Савченко зізнається, що у тій місії вона змінилась.

Та все ж Надя досягла своєї мети – вона з четвертого разу вступає до авіаційного університету та стає єдиною дівчиною в колективі.

"Її двічі виключали з університету, а Савченко все одно поновлювалася. Серед тих інструкторів, які вчили  Надію літати, жоден не погодився  пояснити чому відсторонили її від польотів. Надія вивчилася на штурмана - аби літати бодай так", - згадує одногорупник Савченко Дмитро.

В період Революції Гідності, Савченко, відбуваючи службу у Львівській області, все ж потрапила на Майдан та з усіх сил намагалась захистити протестувальників від беркутівців.

Знайомі ще з часів Євромайдану, друзі Савченко розповідають, що дівчина гурман. Проте, заради своїх переконань стійко переносить голод.

"От вирвуся я з цієї триклятої "тюрми народів" під назвою Росія на ВОЛЮ! Повернуся додому в УКРАЇНУ! І як наверну мисяру маминого домашнього українського борщу із квасолею, із хлібом українським, із салом українським! Із часником  цибулькою! Під чарку української горілки з перцем! І нічого мені не станеться!!!", - сема так цитує слова Надії автобіографічна книжка.

Надію Савченко командування не відправляло в зону проведення АТО, вона сама туди їздила на вихідні. Тоді вона відвідувала вже майже захоплений Краматорськ та вже окупований Слов'янськ.

В складі добровольчого батальйону "Айдар" Савченко служила в період відпустки, адже була переконана, що офіцер ЗСУ не може залишатися осторонь.

Залиште свій коментар

Вибір редакції