Оксана Макар спочиватиме у весільній сукні, а її мучителям світить довічне

Дата публікації
Перегляди
40к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Оксана Макар спочиватиме у весільній сукні, а її мучителям світить довічне

Оксану Макар не вдалося врятувати / Фото: novosti-n.mk.ua

Оксана Макар, за порятунком якої спостерігала вся країна, померла 29 березня через сильну кровотечу з легенів.

Сталося те, що мало статися

Керівник Донецького опікового центру ім. Гусака Еміль Фісталь розповів, що дівчині тричі намагалися запустити серце. "У неї почалася сильна кровотеча з легень, потім зупинилось серце. Тричі ми робили їй масаж серця, але серце запустити не вдалося, дуже серйозні вже настали зміни в організмі, постраждали всі органи, всі найважливіші Ми зробили все, що змогли", - зазначив Фісталь.

За словами Фісталя, коли дівчину діагностували рентгенологічно, "практично легеневої тканини життєздатної не було". "Взагалі я скажу те, що не вперше казав, – травми, що в неї були, вони теоретично і практично були не сумісні з життям. І те, що вона прожила ці три тижні – це, звичайно, завдяки тому, що було інтенсивне лікування, найсучасніше, і у нас для цього було досить всього, щоб її лікувати", - сказав лікар.

Він нагадав, що спочатку дівчину задушили, в неї була асфіксія. "Вже думали, що вона померла. А це задушення веде до інтоксії мозку. Після цього її підпалили, і вона лежачи 10 годин на морозі, тліла і дихала продуктами горіння. І все це разом, звісно, спричинило такі тяжкі травми, не сумісні з життям... На жаль, сталося те, що мало статися, можливо, навіть одразу ", - пояснив Фісталь.

Останній день дівчини

Медики радили матері Оксани Тетяні Суровицькій покликати священика, але та не захотіла. "Час йде, тканини відмирають і відмирають. Серце це усе перекачує. Медперсонал казав матері, аби привела священика, але та вирішила, що раз Господь урятував її дитину, значить, вона виживе... Ми ж все-таки медики – бачимо більше, що й до чого. А Тетяна вперта", - розповіла одна з працівниць Донецького опікового центру.

"Мама постійно плакала. Просила забрати органи у неї й пересадити доньці. Але це неможливо", - зауважила медсестра.

"Тетяна майже постійно сиділа коло неї. Близько другої пішла спочивати. Раніше приходила о 7 – 8, сідала коло дочки, гладила по щоках і волоссю. Цього ранку схопилася десь о 5-й ранку. Прийшла. Як ото відчувала. Десь після шостої апарати показали збій серця. Всі збіглися. Тетяна почала плакати. За інструкцією, її випровадили з палати. Півтори години запускали легені й серце. Але там фактично вже не було чого запускати. Тих легень вже й не лишилося. Не знаю чи точно, медсестри потім казали, що о 7.30, коли Оксана померла, у її матері зупинився наручний годинник", - розповіло джерело з опікового центру.

Оксану поховають у весільній сукні / Фото: novosti-n.mk.ua

Після розтину тіла Оксани ближче до вечора два автомобілі (один з тілом дівчини, другий як супровід) буде направлено до Миколаєва, де її поховають. Мати померлої дівчини разом з профкомом опікового центру займається організацією похорону. У Донецьку вона купить весільну сукню, щоб, за традицією, поховати незаміжню дочку.

Мучителям - довічне

Проти жителів Миколаєва Максима Присяжнюка, Євгенія Краснощока і Артема Погосяна, які познущалися над дівчиною, тепер відкриють нову справу за звинуваченням у вбивстві з обтяжуючими обставинами.

"Раніше всім трьом ставилося згвалтування і спроба приховування злочину, одному - замах на умисне вбивство, - сказав начальник Управління по зв'язках з громадськістю МВС Володимир Поліщук.

Після того, як дівчина померла, проти кожного з трьох буде порушено кримінальну справу за ч. 2 статті 115-ї КК України - умисне вбивство з обтяжуючими обставинами. Це найтяжче звинувачення у злочині проти людини, яке є в Кримінальному кодексі. Воно передбачає вищу міру покарання - довічне ув'язнення. З урахуванням всіх мук, які довелося пережити Оксані Макар, є велика частка ймовірності, що суд обере саме цей захід. Присяжнюк, Краснощок і Погосян зараз знаходяться в СІЗО Миколаєва - там же, де і вітчим Оксани Макар", - сказав він.

За декілька днів до смерті Оксани, журналістам "Грошей" вдалося розшукати матір Євгена Краснощока, звинувачення на адресу якого найважчі. Саме він, за власним зізнанням, душив дівчину, а потім підпалив.

Мати Євгена зізналась, що вже 6 років не бачила сина. "Ну що я можу сказати, до 17 років – нормальна дитина, виховували його з чоловіком. А з 17 років я не знаю, як він живе", розповіла Людмила, але її сповідь перервав п'яний чоловік. Сусіди кажуть, що це її співмешканець.

Колишня вчителька другого підозрюваного Максима Присяжнюка переконує - на родину біди сипляться наче з мішка. "Вже один раз наказав Господь, бо він не дав їм власних дітей. Друге, якщо ви знаєте, вони взяли дівчинку хвору. В чотирнадцять років вона померла. І тепер уявіть собі - вони беруть, знову ж таки – другу дитину", - каже вчителька.

Вона не знала іншого способу життя

Жінка з села, де проживала Оксана Макар розповіла, як росла дівчина. "Мені її справді шкода. Дід ганяв, йому було ніколи виховувати ..також..краде добряче…мати нічого дати не могла, тому що батько у в'язниці і вона теж у в'язниці сиділа за крадіжки", - розповідає сусідка.

Матір каже, що давала дівчині все найкраще / Фото: Сегодня
Те, що дівчина пішла випивати із трьома малознайомими чоловіками сусідка Оксани не дивується. Дівчина вона любила чоловіків, гроші і вважала себе дуже самостійною. "Участі у вихованні ніхто не приймав, вона не знала іншого способу життя" - додала вона.

Жінка також попередила, що зібрані людьми гроші треба було передавати особисто Оксані. "Вони гроші подерибанять..та що там говорити, Тетяна (Суровицька, мати Оксани – ред.) може, це зрозуміло..ЇЇ небезпечно навіть у лікарні залишати з тими хворими, а то там може зникнути все що завгодно", - каже вона.

Мати Оксани Тетяна Суровицька переконує – усе своє життя віддала коханій донечці. "Я все життя для дитини жила. В неї все найкраще було. Повірте, я ж 7 тисяч в Києві заробляла. Я все кинула в Києві, коли мені подзвонили, все! І хутро, і шкіру. Ви думаєте в мене нічого нема? Є!", - розповідає мати Оксани.

Смерть Оксани Макар викликала бурхливу реакцію серед політиків. "Царство небесне бідній дівчині, скільки мук їй довелося витримати?! А тим виродкам - земля щоб під ними горіла, і небо на тому світі! Краще б вони самі вдавилися, ложкою в камері, ще до суду, бо народ на шматки розірве...", - написав на своїй сторінці у facebook лідер партії "Громадянська позиція" Анатолій Гриценко.

Прем'єр-міністр Микола Азаров написав у блозі на своєму офіційному сайті, що він особисто знає - лікарі зробили все можливе для порятнуку дівчини. "Я глибоко співчуваю рідним і близьким Оксани. Поділяю скорботу втрати, яку нічим не загладиш. Боляче і страшно втрачати дітей, та ще при таких обставинах", - написав Азаров.

Нагадаємо, 19-річна Оксана Макар померла сьогодні вранці. 19 днів назад в Миколаєві троє молодих хлопців зґвалтували і намагалися спалити її живцем. Дівчина перенесла 5 операцій, їй ампутували руку, накладали "штучну шкіру" замість обпаленої.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
40к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація