Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Перші територіальні громади України вразили експертів своїми успіхами

Процес децентралізації має позитивно відбитися на депресивних селах.

В Україні активно розпочався процес створення об'єднаних територіальних громад. У кількох областях уже відбулися перші вибори до них, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Вигоди об'єднання вже відчули на собі невеличкого села Пасіки-Зубрицькі поблизу Львова. Там з'явилися якісні дороги, вуличне освітлення на сонячних батареях та камери спостереження, а ще новий стадіон та дитячий садок. Тепер селяни хочуть продовжити процес інтеграції, аби можливостей ставало ще більше. "Ми будемо мати додатково кошти, ті, що нам держава обіцяє, плюс ті субвенції на розвиток інфраструктури нам зараз дали акциз з заправок і з горілчаних і тютюнових виробів. Ми вже маємо збільшення надходжень суттєве", - наголосив керівник сільради Володимир Керницький.

Відео У кількох областях України пройшли вибори до перших територіальних громад

За 30 км від кордону з Польщею розташувалося містечко Судова Вишня. Там ситуація протилежна: жахливі дороги та перебої з електропостачанням. Жителя скаржаться, що до їхнього містечка кошти просто не доходять, тому на децентралізацію чекають особливо. Шість мільйонів гривень на розвиток їхньої громади має виділити Верховна Рада. "Самі розпоряджалися своїми коштами, що вони заробляють. Самі керували, де їх насамперед давати – чи на дороги, чи на освітлення, чи на розвиток освіти, чи на розвиток медицини", - каже активіст Станіслав Барчак.

Перші об'єднані громади зявилися ще торік. Результати їхньої роботи вражають. "У нас є одна селищна рада, яка об'єднала чотири дотаційні сільські ради. Заплановане надходження власних коштів було на рівні одного мільйона гривень. За результатами 11 місяців роботи цієї громади надходження складають уже 4 мільйона. Тобто майже в 5 разів збільшилися власні надходження", - розповів експерт Віталій Корецький. Об'єднані громади не тільки розпоряджатимуться грішми, а й самостійно відповідатимуть за місцеву інфраструктуру, а це стане якнайкращим тестом для хорошого чи поганого господаря, зауважують фахівці.

Кореспондент ТСН Степан Грицюк

Залиште свій коментар

Вибір редакції