Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Під Одесу почали злітатися на зимівлю лебеді

Цілих 30 років птахи збираються там, де їх колись урятували.

На поромну переправу поблизу Одеси почали злітатися лебеді, котрі зимують там уже понад 30 років, відколи місцеві жителі не дали їм замерзнути під час ранніх і раптових морозів. "Пташина бухта" добре відома серед одеситів, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Люди, які підгодовують птахів, відрізняють дорослих і молодих – із сірим пір’ям на крилах. "Ми щороку приїздимо з онучкою годувати. Інколи рибку привозимо, інколи хліб, коли не встигли на базар з’їздити", - зізнається житель Великої Долини Сергій Трєтьяков. "Треба ж птахам допомагати, взимку їм важко", - додає житель Білгорода-Дністровського Сергій Монастирський.

ВідеоПташина бухта: на поромну переправу під Одесою почали злітатись лебеді

Орнітолог Світлана Сокерчак розповідає, як раптові морози 30-річної давнини не дали птахам вчасно відлетіти у тепліші краї. "Все місто рятувало лебедів. Картон стелили, їдальні шкільні годували. І от після того вони кожен рік почали повертатися. Їх кільцювали, і був лебідь, який 20 років повертався на одне і те саме місце", - розповіла фахівець.

Відтоді люди щозими підгодовують лебедів, але орнітологи просять давати їм зерно чи комбікорм замість хліба. "Починаються проблеми із травленням. Минулого року навіть було, що знаходили померлих лебедів через те, що починаються процеси бродіння і птах не в спромозі впоратися" - пояснила спеціаліст. До порад дослухається жителька Чорноморська Тетяна Лелес. "Пшоном годуємо. Не хочуть. Мабуть, не голодні просто", - вважає вона.

Кореспондент ТСН Сергій Осадчук

Залиште свій коментар

Вибір редакції