Після трагедії в Дніпрі українські копи вдягнули бронежилети

Правила поведінки водіїв із патрульними можуть змінитися вже ближчим часом.

Керівник Національної поліції Хатія Деканоідзе рішуче виступила за розширення прав полісменів. Вона сподівається, що трагедія у Дніпрі підштовхне і громадян, і правоохоронців до більшої відповідальності, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

У відповідному законопроекті Деканоідзе сподівається прописати і заборону водіям самовільно виходити з авто при перевірці, і безумовність виконання вимог правоохоронця, і навіть штрафи за образи та лайку на адресу поліції. "Словесна образа має бути покарана. Це обов'язково! Тому що це впливає на мотивацію. Це дуже важливо", - каже керівник НП.

Хатія Деканоїдзе висловилася за розширення прав поліцейських

Не виходити з авто при зупинці і не лаяти поліцейських. Такі та ще багато інших правил поведінки громадян під час спілкування з патрульними на законодавчому рівні пропонує затвердити Нацполіція. Деканоїдзе вважає, що після загибелі дніпровських правоохоронців, поліцейським треба надати більше прав при взаємодії з людьми.

Загибель колег уже відбилася на правилах безпеки українських патрульних. Вони всі вдягнули бронежилети. Уважнішими стали навіть водії, бо, кажуть, тепер усі можуть бути на нервах. А якщо нові правила будуть ухвалені – готові їх виконувати. Серед відгуків опитаних киян-автомобілістів були такі: "Як в Америці. Це добре", "Я згоден сидіти, не виходити з машини. Береженого Бог береже". А полісмени зізнаються, що заново відкрили для себе стару істину: "Кожен офіцер повинен пам'ятати: я і напарник повинні в кінці зміни приїхати живі додому".

Дніпровська трагедія дійсно може стати прецедентом, бо це цілком в українському дусі – спершу задорого заплатити за уроки, а потім виписати пережите у правилах. І поки законотворці ще вирішуватимуть, які повноваження додавати поліцейським – прості українці вже стають обачнішими. Раптом всі пригадали, що правила дорожнього руху написані кров'ю, а повага до патрульних – запорука нормального спілкування та збереження власних нервів.

Як уже повідомлялося, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що поліцейським треба розширити повноваження щодо застосування зброї, а також дозволити користуватися електрошокерами. Очікується, що відповідні зміни будуть прописані у законопроекті та передані на розгляд Верховної Ради протягом тижня.

Кореспондент ТСН Ганна Бока

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: