Побитий "Беркутом" студент повернувся на Майдан у військовому параді

Студент закінчив виш і вирішив стати науковцем.

У ювілей Незалежності київським Майданом у військовому параді пройшов Віталій Кузьменко, який від початку до кінця прожив на ньому Революцію Гідності. У ніч розгону студентів його жорстоко побив "Беркут", а в найгарячіші дні лютого 2014 року він боронив стелу та допомагав рятувати фонди Музею Києва, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Звичайний студент-історик не зміг всидіти восени 2013 року за книжками. 31 жовтня він прийшов на Майдан разом із друзями. Вони сиділи просто під стелою. Хлопець відійшов покурити, коли побачив, як нагорі вишиковуються беркутівці. "Явно пролунала команда, тому що вони одразу стали просуватися, дуже жорстко б'ючи", - пригадує він.

ВідеоІсторія героя: студент-історик Віталій Кузьменко розповів, який третій рік боронить наш Майдан

Віталію теж перепало – окрім забоїв на тілі та голові, йому зламали руку. Він зрозумів це вже під ранок в автозаку. Лікарі діагностували ще й струс мозку. Через два тижні він уже в гіпсі повернувся на Майдан, аби бути там до перемоги. Щойно почалися заворушення на сході – пішов до військкомату. "Якось і особливо не замислювався", - зізнається він.

Тоді ж далися взнаки отримані від беркутівців травми – хлопець не пройшов медкомісію. Лише підлікувавши здоров'я, став до лав ЗСУ восени 2014 року. Служив у розвідці поблизу Маріуполя. На початку цього серпня Віталію зателефонували та запросили його взяти участь у параді. Цей досвід подарував нові враження. "Коли ти перестаєш відчувати свої ноги, але ти все одно стоїш! Ти пишаєшся своєю країною, тобі приємно зі своїми братами стояти у строю", - каже він.

Під час військового параду донька Порошенка розчулилася й розплакалася

Останню сесію студент закінчив, коли приїжджав у відпустку з фронту. Нині він вчиться в аспірантурі. Щоправда, середньовіччя його вже не цікавить. Тепер Віталій хоче захистити дисертацію на тему спроб Росії відновити СРСР.

Як відомо, цьогоріч на Майдані в історію України були офіційно вписані чотири нових герої. Посмертно орден із золотою зіркою отримали кулеметник Ігор Брановицький та командир роти Сергій Колодій, а визнання за життя здобули полковник Андрій Ковальчук та капітан Валерій Чибінєєв.

Кореспондент ТСН Неллі Ковальська

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: