Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Понад 5 тисяч українців тримають під вартою у Росії – Лутковська

З приводу цих людей Лутковська регулярно спілкується з омбудсменом РФ.

На території сусідньої держави наразі ув'язнено або утримується під вартою понад п'ять тис. українців, заявила під час інтерв'ю телеканалу "112 Україна" уповноважений ВР з прав людини Валерія Лутковська.

Зазначається, що вона згадала про це під час розмови щодо спілкування зі своєю російською колегою Тетяною Москальковою.

"З Москальковою ми дуже активно співпрацюємо, але у зв'язку з тим, що в нас нині понад 5 тисяч українців перебувають під вартою на території РФ. Це основна тема нашої співпраці. Вона іноді звертається до мене з приводу тих громадян, які перебувають під вартою на території України", - розповіла Лутковська.

Однак на запитання, чи брала участь російська сторона в нещодавньому обміні заручниками, Лутковська нічого конкретного не відповіла.

"Мені складно сказати, брала або не брала участь російська сторона в обміні. Я можу сказати, хто був на КПП у Майорську на момент, коли ми готували автобуси і здійснювали процедуру із представниками так званої "ЛНР", а потім приїжджали до представників так званої "ДНР". Ось це ті, хто дійсно брав активну участь", - пояснила вона.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що російський омбудсмен Тетяна Москалькова не відповіла на п’ять листів щодо заарештованого в РФ українця Павла Гриба. При цьому в них йшлося не про суть обвинувачення, а про стан здоров'я, ліки, умови, в яких він перебуває, та про можливість допуску родичів та лікарів.

ВідеоУ ВР не обиратимуть нового омбудсмена

Залиште свій коментар

Вибір редакції