Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Російська ФСБ керувала викраденням шедеврів, які знайшли на Одещині – прикордонники

17 картин зникли з італійського музею.

Російська ФСБ причетна до підготовки контрабанди 17 картин європейських митців, повідомляє ТСН.16:45.

Роботи Рубенса, Тінторетто, Каротто та інших живописців епохи Відродження, які викрали з італійського музею "Кастельвеккьо" наприкінці минулого року, українські прикордонники виявили на Одещині на острові Турунчук. Картини планували доправити до невизнаної республіки Придністров'я.

Серед виконавців операції були громадяни Росії, Молдови та одна українка і їхні дії, за словами речника Держприкордонслужби, напряму контролювали російські спецслужби.

"Вбачається, що такий задум полягав у тому, щоб дискредитувати правоохоронні органи України і показати, що ми не здатні були вирішити це завдання. А воно було під силу нібито тільки спецслужбам Росії", - розповів помічника Голови Державної прикордонної служби України Олег Слободян.

Сьогодні українським прикордонникам за знахідку дякував посол Італії в Україні. Її загальна вартість 16 мільйонів євро, найдорожча зі знайдених картин "Мадонна з куріпками" Антоніо Пізано коштує 4 мільйони.

"Це була блискуча операція. Наразі з картинами працюють українські фахівці і ми будемо співпрацювати з ними", - повідомив посол Італії в Україні Фабріціо Романо.

Залиште свій коментар

Вибір редакції