СБУ допитала головного свідка у справі Лазаренка

СБУ допитала головного свідка у справі Лазаренка

Свідок Петро Кириченко був розпорядником рахунків Лазаренка / Фото: Архів

У США Петро Кириченко свідчив проти Лазаренка в обмін на свободу.

Один з ключових фігурантів справ екс-прем'єрів Юлії Тимошенко і Павла Лазаренка Петро Кириченко був допитаний минулого тижня Службою безпеки України.

Про це повідомив колишній глава управління зі зв'язків з громадськістю СБУ Станіслав Речинський, передає ЛІГАБізнесІнформ.

За словами Речинського, допит Кириченка був проведений у режимі відеоконференції заступником начальника Головного слідчого управління СБУ Леонідом Симоненко. Інформацію про допит підтвердило і незалежне джерело в Службі безпеки.

Як відомо, Кириченко, за версією прокуратури, був розпорядником рахунків Лазаренка. У США він виступив одним з основних свідків звинувачення проти Лазаренка в обмін на свободу.

Наприкінці жовтня перший заступник генпрокурора Ренат Кузьмін розповів, що в матеріалах американської справи проти Лазаренка є відомості про те, що Юлія Тимошенко була причетна до вбивства народного депутата Євгена Щербаня - саме з її рахунків нібито було оплачено це вбивство.

Про це в допитах нібито згадував Петро Кириченко. Однак, за словами Кузьміна, допитати Кириченка прокуратура не могла через те, що він - громадянин США.

При цьому примітним фактом є те, що на початку вересня в Києві затримали дружину Петра Кириченка Ізабеллу. Прокуратура звинуватила її в шахрайстві - вона спробувала продати столичні квартири, які належали Петру Кириченку і перебували під арештом.

Кузьмін стверджував, що Ізабелла Кириченко пред'явила нотаріусу підроблену постанову слідчого Генпрокуратури про зняття арешту з квартир.

Минулого тижня Ізабеллу Кириченко випустили під підписку про невиїзд.

За словами Речинського, домогтися від Кириченка свідчень про причетність Тимошенко до вбивства Щербаня СБУ так і не вдалося.

Прес-секретар СБУ Марина Остапенко не змогла прокоментувати допит Кириченка.

Читайте також:

Тимошенко мала три різні статуси у справі Лазаренка

У Лазаренка нову справу проти нього назвали "піаром СБУ"

США не знайшли доказів, щоб приписати Тимошенко вбивство Щербаня

Справу Тимошенко могли "воскресити" через Лазаренка

Повʼязані теми:

Наступна публікація