Ще одне українське місто визнало російську регіональною

Дата публікації
Перегляди
3895
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Ще одне українське місто визнало російську регіональною

Луганськ визнав російську регіональною / Фото: Комментарии

Луганськ став восьмим містом, у якому російську використовуватимуть в документах на рівні з українською.

Луганська міська рада на сесії в четвер, 6 вересня ухвалила рішення щодо реалізації в місті положень закону "Про основи державної мовної політики", що передбачає надання російській мові статусу регіональної.

За прийняття цього рішення проголосували 58 депутатів, що зареєструвалися (усього в міськраді 76 депутатів).

Міськрада визнала, що виходячи з даних перепису населення в 2001 році, російську мову визнали рідною понад 10% жителів міста.

У зв'язку із цим, російська мова є регіональною у Луганську й може використовуватися в офіційній документації нарівні з державною мовою.

Нагадаємо, 10 серпня набув чинності закон, що передбачає встановлення офіційного використання регіональних мов у роботі місцевих органів державної влади при проживанні мінімум 10% носіїв на територіях, на яких поширена ця мова.

Законом передбачається, що в контексті Європейської хартії регіональних мов або мов меншин заходи, направлені на використання таких в Україні, застосовуються до 18 мов.

З 13 серпня статус регіональної російській мові надали обласні Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Луганська, Одеська, Херсонська, Харківська, а також міські Ізмаїльська, Одеська, Харківська, Запорізька, Миколаївська, Херсонська і Севастопольська ради.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
3895
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація