Сенсорні гаджети масово ламаються на сильному морозі

Дата публікації
Перегляди
7855
Сенсорні гаджети масово ламаються на сильному морозі

Електроніка помирає, втім, не здається

Навіть електронне табло на Майдані Незалежності мерехтить від морозу.

На країну сунуть сильні морози, а електроніка погрожує вийти з ладу. Деякі ґаджети доводиться нести у ремонт уже зараз. Першими підвести власників готові модні нині сенсорні телефони, попереджає ТСН.

Майстер Андрій Удовиченко - спец у ремонті телефонів. Знає, якими бувають тріщини від морозу, навіть точно називає температуру, при якій телефон постраждав. За час морозів кількість звернень у майстерню до Андрія зросла у шість разів. Сенсорні телефони просто не витримують атаки холодом. Доводиться відігрівати їх спеціальним феном. Причому, здаються навіть найдорожчі. "Принцип дії сенсора: всередині рідко-кристалічний матеріал, і вони пересуваються, на морозі - замерзає", - пояснює Андрій. Замінити примерзлий сенсор коштує від ста до тисячі гривень. І як видно з нашого опитування на вулиці, розщедритися людям таки доведеться. За такої погоди таланить прихильникам кнопок. Мороз деякі люди винуватять і в нетривалості розмов. Мовляв, батарея розряджається дуже швидко, дві хвилини розмови - і все. А в тепле приміщення заходиш - знову батарея заряджена.

Фахівці застерігають: капітулює перед великим мінусом і фототехніка. "Коли йде мороз, створюється у фотоапараті конденсат, коли він розморожується, лопається шлейфик на екран", - пояснює майстер.

А перед дуже великим мінусом відступають навіть банкомати. Вуличні, наприклад, функціонують без перебоїв до -30 градусів. Менш загартовані - домофони. У гарантії до більшості зазначають -10. Тобто, уже сьогоднішні -13 можуть не впустити когось додому. Євген Іванович не стверджує, що усьому виною мороз, але днями, каже, справді ледь не лишився на вулиці. "Дзвоню - нема сигналу, - розповідає чоловік. - Подзвонив, почекав, знову подзвонив. Нема. Стою, чекаю. Відчинити під'їзд вдалося тільки зсередини. Наші сусіди виходили і мене виручили".

Навіть електронне табло на Майдані Незалежності мерехтить. Нагорі йому, певно, іще холодніше.

Електроніка помирає, втім, не здається

Електроніка помирає, втім, не здається
Дата публікації
Перегляди
7855
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Email
Наступна публікація