Шахти "Макіїввугілля" погрожують страйком

На підприємстві склалася напружена ситуація з недостатнім інвестуванням коштів у виробництво та обшуками із залученням "Беркуту".

Трудовий колектив державного підприємства "Макіїввугілля" оголосив передстрайковий стан на підприємстві.

Як повідомили у прес-службі "Макіїввугілля", таке рішення було ухвалене у четвер, 6 жовтня, на зборах трудового колективу, де 20-тисячний колектив підприємства представляли 206 делегатів від кожної структурної одиниці.

Проведення зборів було ініційоване регіональною міською організацією Незалежної профспілки гірників України (НПГУ), Макіївською територіальною організацією Вуглепрофспілки і Асоціацією незалежної профспілки гірників Макіївки.

На зборах також були присутні директори вуглевидобувних і допоміжних відокремлених підрозділів, голови первинних профспілкових організацій, бригадири і ланкові шахт ДП "Макіїввугілля".

Усі виступаючі відзначали, що "Макіїввугілля" - підприємство, яке видобуває коксівне висококласне й енергетичне вугілля, однак на сьогодні в об'єднанні склалося критичне становище.

Учасники зібрання обговорили ситуацію, пов'язану з дефіцитом матеріального постачання підприємства через недостатнє інвестування коштів у виробництво, недавніми замовними, на їхнє переконання, перевірками КРУ та обласної прокуратури, блокадою адміністративної будівлі "Макіїввугілля" спецпідрозділом "Беркут".

Як зазначали виступаючі, усі шахти об'єднання економічно привабливі, оскільки всі вони мають запаси вугілля, і потрібно лише вкласти необхідні кошти, щоб вони успішно працювали. Але на сьогодні таких коштів у держпідприємства немає, оскільки держава фінансує виплату заробітної плати, а на техзабезпечення виділяється дуже мало. Як результат – уже сьогодні на підприємствах ДП "Макіїввугілля" немає лісу, пально-мастильних матеріалів, запчастин, шахтарі не забезпечуються спецодягом і взуттям, не вистачає фільтрів для респіраторів і "коногонок".

"Дійшло до того, що гірникам доводиться спускатися під землю зі звичайними ліхтариками", - заявили профспілкові лідери підприємства.

"На шахтах поступово вибувають лави, але їх нічим компенсувати. Наприклад, на шахті ім. Кірова вугільній лаві залишилося працювати до кінця жовтня, а ми замість неї нічого не готуємо, тому що немає фінансування", - заявив перший заступник голови НПГУ, голова міської організації НПГУ м. Макіївки Анатолій Акімочкін.

За підсумками зборів присутні ухвалили відповідну постанову. "З метою недопущення соціальної напруженості на підприємствах (шахтах) і для вирішення цієї ситуації збори представників трудового колективу ДП "Макіїввугілля" постановили: з 6 жовтня оголосити у відокремлених підрозділах ДП "Макіїввугілля" передстрайковий стан", - йдеться у постанові.

Нагадаємо, за інформацією прес-служби Донецької обласної прокуратури, зараз слідчий відділ облпрокуратури розслідує кримінальну справу за фактом незаконного списання вугілля структурними підрозділами ДП "Макіїввугілля". У ході слідства виникла необхідність в отриманні низки оригіналів документів, що перебувають у держпідприємстві.

4 жовтня Донецька обласна прокуратура залучила спецпідрозділ "Беркут" для вилучення необхідних документів з адміністративної будівлі "Макіїввугілля".

У свою чергу, в прес-службі ДП "Макіїввугілля" заявили, що у четвер бійці "Беркута" у повній екіпіровці й зі зброєю в руках із 12.00 заблокували усі сім поверхів адміністративної будівлі підприємства і проводили обшуки в кабінетах.

Читайте також:

На "Макіїввугілля" увірвався "Беркут" в пошуках списаного вугілля

Теракт в Донецьку: в будинок директора "Макіїввугілля" кинули бомбу

Макіївських терористів надихнув головний злодій з "Міцного горішка-3"

Шахтарям підвищать зарплати на 20%

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: