Сніг урятував зимовий туристичний сезон у Карпатах

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Чиновники вже приготувалися підраховувати збитки.

Глобальне потепління позитивно позначилося на гаманцях українців, які могли чимало зекономити на опаленні. Однак поки одні заощаджують, інші втрачають – тепла зима означає збитки для тих, хто заробляє на зимових розвагах, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Кліматичні зміни, які ми відчули на собі – цього року, аби побачити сніг, зі столиці треба було рушати за півтисячі кілометрів. Іще зовсім поблизу від лижних схилів здавалося – дарма, бо в лютому ішов дощ, а на деревах були бруньки. На трасах  поодинокі відчайдухи – ті, хто дуже хоче кататися чи кому шкода грошей за куплені квитки. Зима повертається за лічені хвилини – достатньо просто піднятися вгору, як дефіциту снігу не відчуватиметься.

Відео Неприбуткова зима: що робити тим, хто заробляє на зимовому бізнесі

Тепла зима - відсутність зимових розваг. Зазвичай у таку пору року у напрямку Карпат дістати квитки проблематично. Їдуть переважно лижники і сноубордисти. Що робити тим, хто заробляє на зимовому бізнесі, і як з цьогорічним  сезоном у Карпатах - дивіться у сюжеті.  

Неприбуткова зима: що робити тим, хто заробляє на зимовому бізнесі

Карпати цього сезону мали монополію на сніг! У грудні для змагань з фрістайлу столиця позичила 5 вантажівок штучного снігу. Його везли аж 16 годин. "Коли сніг був таким дефіцитним, так всі його хотіли, адже немає снігу – немає свята. Ми такий дорогоцінний продукт позичили Києву, адже там відбувалися змагання", - пояснила речниця "Буковеля" Віталія Васильчук.

Борг повернула природа – з великими відсотками. Столичні туристичні чиновники  розповідають: через те, що зимовий сезон почався пізніше, вже готувалися підраховувати збитки. "Десь на відсотків 15, а то й 20 буде кількість туристів менша, ніж минулого року. Це по карпатському регіону. Сніг з’явився дуже пізно, і він не скрізь був", - пояснив директор центру розвитку туризму Володимир Царук.

Фотогалерея На Закарпатті хочуть розширити площу унікальних пралісів (6 фото)

Але на Прикарпатті вже порахували, що за зиму прийняли близько двох мільйонів гостей, і це майже, як в минулому році. Тоді потік туристів теж зменшився, бо хтось проміняв Карпати на інші країни. Комусь не сподобалися ціни на відпочинок, які підросли минулого року. "Цього року вони зрозуміли, що зробили помилку, і ціни не піднімали, незважаючи на ріст комунальних платежів – і на цьому виграли", - пояснив начальник відділу туризму Івано-Франківської ОДА Віталій Передко.

В прокатах зимового спорядження, в готелях, ятках та кав’ярнях переконують – збитків немає і грошей заробили, як зазвичай. Все компенсує швидка реакція туристів. Тільки-но трусить сніжок – тут не проштовхнутися.

Раніше в лютому у Карпатах відшукали групу туристів, які заблукали.Відомо, що заблукалим туристам від 20 до 27 років, вони усі мешканці Києва. 

Кореспондентка ТСН Наталя Нагорна

Залиште свій коментар

Вибір редакції