Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Спецапаратуру на горищі Волиньради встановила Нацгвардія

Депутати вимагають пояснень

Шпигунські пристрасті в Луцьку. На горищі Волинської облради знайшли апаратуру, схожу на передавач для аудіопрослуховування. Фахівці припускають, що цей пристрій міг підсилювати сигнал "жучків", начебто встановлених у будівлі. Власник валізи з апаратом скоро знайшовся. Але питання, чи не вели прихований аудіозапис співробітників облради, залишилося відкритим, йдеться в ТСН.19.30.

Апарат називається репітер, тобто ретранслятор. Його завдання приймати малопотужний сигнал, підсилювати його та передавати на приймальну станцію. Валіза з приладом стояла на технічному поверсі будинку, де все вкрите товстим шаром пилу. Проте саме на кейсі пилу майже немає. Про невідомий апарат повідомляє просто під час сесії голова облради Ігор Палиця.

Поки апарат оглядали працівники СБУ та поліцейські, знайшовся власник валізи. Це - Нацгвардія. Там заявили, цей ретранслятор призначений для підсилення зв’язку між портативними радіостанціями. Прилад установили кілька років тому й мають офіційний дозвіл облради. Цю будівлю, мовляв, обрали через висоту і розташування в центрі.

 «Думаю, що він не міг використовуватися сторонніми людьми. Апартура зараз знаходиться в СБУ, вони нададуть достеменні відповіді на таке запитання», - каже керівник прес-служби Західного територіального управління Нацгвардії Олег Тіхов.

ВідеоУ Волинській облраді знайшли пристрій для прослуховування

Фахівці припускають, що цей пристрій міг підсилювати сигнал жучків, начебто встановлених в будівлі. Власник валізи з апаратом скоро знайшовся, але питання, чи не вели прихований аудіозапис співробітників облради, залишилося.

У Волинській облраді знайшли пристрій для прослуховування

Представникам Волиньради, які прийшли подивитися на апарат, показали лише технічний паспорт зі вказаним серійним номером. Але знайти відповідний номер на самому пристрої не вдалося. Мало того, за документами, усі роки поки ретранслятор стояв на горищі, його ніхто не перевіряв.

«Нам не дали можливості подивитися , де цей серійний номер. Тому що ні представник, ні керівник їхнього зв’язку не знали, де цей серійний номер. На пряме запитання, чому обстеження з 2016 року не здійснювалося, сказав: «Вам це принципово?».  Я дав відповідь, що нам принципово. Нам принципово. Ми хотіли дізнатися, що це точно за обладнання і чому воно тут стоїть», - підкреслює керівничий справами виконавчого апарату  Волинської обласної ради Дмитро Дубняк.

Відповідь на це запитання мають дати в службі безпеки. Місцеве управління вилучило валізу з ретранслятором. Будуть з’ясовувати, чи міг його хтось використовувати для прослуховування депутатів та керівництва облради.

Залиште свій коментар

Вибір редакції