Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Яндекс" передавав персональні дані про українських військових до Росії - СБУ

В результаті обшуків СБУ встановила, що компанія незаконно збирала та передавала до Росії персональні дані українських громадян. 

Внаслідок обшуків, проведених в офісах "Яндекс" в Одесі та Києві співробітники Служби безпеки України встановили, що менеджмент компанії незаконно збирав, накопичував та передавав до Росії персональні дані українських громадян. Про це йдеться на офіційному сайті СБУ.

Так, "Яндекс" збирав та передавав до РФ відомості про особисті дані, рід занять, спосіб життя, місця перебування, проживання, роботи, дозвілля, джерела та розміри доходів, номери телефонів, електронних адрес та акаунтів у соціальних мережах.

"Серед громадян, про яких до Росії передавалася інформація, є співробітники правоохоронних та спеціальних органів, військовослужбовці Збройних Сил України, інших підрозділів, які беруть участь в антитерористичній операції на сході України, працівники органів державної влади та управління", - йдеться у повідомленні.

СБУ виявило, що інформація передавалася російським спецслужбам для планування диверсійних операцій в Україні на шкоду суверенітету держави.

"Під час обшуків співробітники СБУ виявили серверне обладнання та документацію, які будуть направлені для проведення експертизи, що перевірить факти збору, накопичення та передачі російській стороні персональних даних громадян України. Експерти також проаналізують перенаправлення трафіку українських користувачів на російські сервери, а також перевірять координацію протиправної діяльності з території Російської Федерації", - йдеться на сайті Служби безпеки.

Наразі триває досудове слідство у рамках кримінального провадження, відкритого за ст. 111 Кримінального кодексу України (Державна зрада).

Нагадаємо, у понеділок, 29 травня, стало відомо про те, що СБУ проводить обшуки в офісах "Яндекс" в Одесі та Києві.

Залиште свій коментар

Вибір редакції