Страшна аварія на "Стиролі" порушила питання протигазів, нездатних захистити робітників

Дата публікації
Страшна аварія на "Стиролі" порушила питання протигазів, нездатних захистити робітників

На "Стиролі" тривають перевірки

Генпрокуратура з'ясовує, чому диспетчер заводу затягував із повідомленням про аварію в міліцію.

Перші три версії причин аварії на горлівському хімічному заводі "Стирол" озвучив заступник генпрокурора Анатолій Пришко. Це порушення правил експлуатації обладнання, недбалість персоналу та порушення техніки безпеки, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

"В трубопроводі утворилася тріщина розміром приблизно 10 на 10 сантиметрів, через яку зовні вийшов аміак, який потрапив на людей", - пояснив Пришко.

Наразі прокуратура не віддає переваги жодній з версій - до висновків експертів.
А от власник "Стиролу" Дмитро Фірташ у своїх людях упевнений і недбалість персоналу відкидає. Як повідомлялося раніше, причиною аварії він вважає спрацьованість металу аміакопроводу.

Аварія на горлівскому "Стиролі" ставить питання про доцільність використання застарілих інструкцій та перегляд техніки безпеки. Адже з'ясувалося, що протигази, якими оснащені працівники підприємства, безсилі перед рідким аміаком.

Кількість потерпілих на хімзаводі «Стирол» збільшилась

Кількість потерпілих на хімзаводі «Стирол» збільшилась

"Той протигаз марки КД, який знаходиться у всіх робітників концерну "Стирол" і який всі відвідувачі надягають на плече, коробка ця не витримує такої концентрації, вона пробивається миттєво", - заявив генеральний директор компанії OSTCHEM Олександр Халін.

Місцева влада та керівництво концерну вкотре наголосили, що постраждали тільки працівники заводу, а до міста отруйна хмара не дійшла. Але люди у найближчому селищі кажуть, що запах аміаку відчували, однак, про аварію їх попередила не влада міста, а друзі та сусіди.

"Тут сусіди всі один одному роздзвонили, ну я от дітвору забрала, закрилася, і сиділи ми години три, не виходили", - розповіла місцева мешканка Марія Трачук.

Інформацію про те, що людям не повідомили про небезпеку, непрямо підтверджує і генпрокуратура. Виявляється, диспетчер "Стиролу" навіть у міліцію зателефонував запізно.

"За попередньою інформацією, повідомлення про цю подію надійшло до органів внутрішніх справ через певний час. Ми зараз з'ясовуємо, чому так сталося, чому одразу не повідомили", - зазначив Пришко.

Підприємство сьогодні працює в штатному режимі, окрім цеху, де вчора стався викид аміаку. Його обстежують експерти та слідчі. Тільки після їхніх висновків можна буде говорити, чи знайдуться винні в цій аварії.

Нагадаємо, у вівторок, 6 серпня, у місті Горлівка на заводі "Стирол"  стався викид аміаку, через який загинуло 5 робітників. На даний момент відомо, що ще 25 осіб отримали травми. Вісім постраждалих співробітників підприємства знаходяться в  реанімації. Трьох найважчих довелося  доправити в Донецьк.

Кореспондент ТСН Костянтин Павлов

Наступна публікація