Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У День народження Ліни Костенко друзі розповіли про уславлену поетесу

Сьогодні живій легенді виповнюється 83 роки.

Живій легенді української поезії Ліні Костенко сьогодні 83 роки, на її честь Богдан Бенюк влаштував справжній сюрприз для видатної письменниці, йдеться у "Сніданку з 1+1".

Ліна Костенко – одна з найвідоміших українських поетес. Але в першу чергу вона – жінка. Амулет на грудях, який Ліна Василівна практично завжди одягає, - показує її віру у традиції. На підмізинному пальці – один з улюблених перснів поетеси. Ліна Костенко вдягається скромно. Єдиний невід'ємний аксесуар на усіх фото – шалик. А от її зачіска практично не змінилася. 50 років тому у неї було таке ж коротке кучеряве волосся.

Ольга Богомолець знає Ліну Василівну 20 років і розкриває унікальну рису характеру поетеси.

"Ліна Василівна відчуває молекули брехні. Якщо людина каже те, що не відповідає правді – вона дуже сильно це відчуває", - поділилася подруга письменниці.

У Ліни Костенко є донька Оксана від польського прозаїка Єжи-Яна Пахльовського. Оксана викладає україністику у римському університеті, а також виховує доньку Ярославу. Другий чоловік Ліни Костенко - Василь Цвіркунов, з яким поетеса прожила понад чверть століття. У них є спільний син Василь. Він зараз проживає в Америці та займається програмуванням.

Це ледь не всі факти, які знаємо про Ліну Василівну, адже вона не публічна людина. Її ніколи не побачиш на червоних доріжках чи в гамірних компаніях.

Ліну Костенко пам'ятають за її історичний роман у віршах "Маруся-Чурай", "Берестечко" та геніальну лірику. Поетеса неодноразово відмовлялась від премій, звань та державних нагород. Їй не потрібна слава. Більше того, вона нічого не боїться. Більше 20 років Ліна Костенко їздить у Чорнобильську зону та знає усіх поіменно. Вже довгі роки триває її робота над книгою про Чорнобиль.

У 83-й День народження народний депутат та актор Богдан Бенюк влаштував справжній сюрприз для Ліни Василівни – студенти Бенюка привітали поетесу, декламуючи її вірші. Одна зі студенток ледь не розплакалась. А наприкінці спеціально для Ліни Василівни заспівали.

"Ви знаєте, я шалено щаслива, що живу в той час, коли живете ви, і я дякую вам за те… З Днем народження!" - зі сльозами на очах промовила студентка.

Відео Живій легенді української поезії Ліні Костенко сьогодні 83

Залиште свій коментар

Вибір редакції