У Херсонській області оголосили про епідемію грипу

Рівень захворюваності досяг епідпорогу.

У Херсонській області оголосили, що рівень захворюваності на грип досяг епідеміологічного порогу. Про це йдеться у рішенні оперативного штаб з реагування на ситуацію з поширенням грипу та ГРВІ.

Держепідслужба України в Херсонській області оприлюднила протокол від 16 січня, де повідомляється, що порівняно з попереднім тижнем захворюваність зросла в 2,2 разу. Значне зростання захворюваності фіксується серед дорослого населення – в 2,1 разу, - захворіло 2675 людей. Зростання захворюваності у дітей становило 51%. Цей показник нижчий за епідеміологічний показник лише на 1,9%.

Керівництво області вводить комплекс спецзаходів, які діють під час епідемії. Серед іншого – скасування масових заходів, зокрема дитячих, а також введення карантину у навчальних закладах з 18 до 23 січня.

Після новорічних свят в Україні загострилась ситуація із захворюванням на грип. За офіційними даними, жертвами вже стали щонайменше 25 осіб. Найбільша кількість летальних випадків спостерігається у Донецькій області. Так, у Краматорську 18 людей уже померли, ще понад 200 проходять лікування.

Ситуація особливо загострилась наприкінці минулого тижня, коли місцева влада почала вводити карантин, закриваючи школи, дитячі садочки. Йдеться про Київ, Київську область, Одесу, Ізмаїл, Кіровоград, Рівне, Херсон та інші.

Своєю чергою, міністерські чиновники запевняють, що ситуація щодо захворювання на грип в Україні є прогнозованою і ретельно досліджується. Зокрема, показники захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції наразі не перевищують епідемічні пороги в жодному регіоні. "У групі ризику (діти до 5 років, вагітні жінки, люди віком від 65 років, люди з надмірною вагою, хворі на цукровий діабет, серцево-судинні захворювання, у кого є хронічні захворювання легенів та інші хронічні захворювання) наразі налічують 9 мільйонів осіб, з них провакциновано від грипу лише 120 тисяч. На жаль, такий низький рівень імунізації не забезпечує колективного захисту від хвороби", - зазначили в Міністерстві охорони здоров'я.

При цьому зростання захворювання впливає на виручку аптек, в яких українці скуповують будь-які засоби для боротьби з грипом. Лікарі-імунологи радять одразу звертати увагу на перші ознаки захворювання і не займатися самолікуванням.

У цій ситуації надприбутки отримують аптеки, в яких українці скуповують всі лікувальні засоби.  

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: