Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Карпатах натрапили на найбільш високогірну печеру в Україні

У Карпатах натрапили на найбільш високогірну печеру в Україні

Її вже дослідили фахівці, але тримають у таємниці від туристів.

Рятувальник із гори Піп-Іван відшукав та з друзями-спелеологами дослідив найвисокогірнішу печеру України. Вхід у неї розташований на висоті в 1964 метри, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Відео Найвисокогірнішу печеру знайшов рятувальник у Карпатах

Рятувальник із гори Піп Іван відшукав та з друзями-спелеологами дослідив найвисокогірнішу печеру України. Вхід у неї на висоті в 1964 метри. ТСН піднялась в гори, щоби зі спелеологом спуститися в цю печеру і дослідити ще один її невідомий хід.  

Найвисокогірнішу печеру знайшов рятувальник у Карпатах

Дістатися до неї непросто – мінлива погода може створити серйозні проблеми навіть посеред літа. Дорогою трапляється злива, сильний вітер, температура падає до 8-9 градусів. Андрій, професійний мандрівник,  надягає на себе усі теплі речі, вода хлюпає у черевиках та кишенях, але далі стає ще складніше – туман і хмари перекривають шлях. На висоті 1500 метрів хмари залишаються нижче, залишається лише вітер.

Мандрівників зустрічає знаменита обсерваторія. Побудована за поляків у 1938 році, сьогодні це – найвище розташована будівля в Україні. У минулому столітті польські астрономи спостерігали за зорями, нині туристи ховаються від вітру та мають нагоду перепочити. У стінах обсерваторії несуть вахту рятувальники – саме ті чоловіки, яких кличуть на допомогу, коли у горах стається біда.

Дорогу до найвисокогірнішої печери України ми не знімаємо – рятувальники побоюються, що недосвідчені туристи залізуть туди і доведеться рятувати ще й їх з-під землі. Вхід до неї виявляється вертикальний, покручений і дуже вузький – це ніби щілина у землі. Про цю печеру рятувальникам повідав місцевий гуцул. Рятувальник Василь знайшов її, Андрій, професійний мандрівник та спелеолог, дослідив її з друзями. "По факту, це є найвисокогірніша печера, яка знаходиться на висоті 1964 метри, на території Івано-Франківської області", - каже начальник Яворницького пошуково-рятувального відділення на горі Піп-Іван Василь Фіцик.

Печера ця тектонічного типу. Поки що спелеологи розвідали 200 метрів, але багато ходів просто завалені камінням. Несподівано в одному з тупиків знаходять іще одну щілину, але її залишають для наступної спелеологічної експедиції. Стіни печери у деяких місцях білі, ніби вкриті сріблом, Василь Фіцик пояснює – це мікроорганізми, як живуть тут, можливо, тисячу років. Вибратися ж із печери не так вже й просто. Василь з Андрієм ретельно закривають вхід до печери камінням – вони берегтимуть таємницю гори Піп-Іван.

Торік журналісти відшукали першовідкривача печери Оптимістичної на Тернопільщині. Півстоліття тому Мирон Савчин проліз у вузеньку діру та навіть не здогадувався, що знайшов найдовший підземний лабіринт континенту.

Кореспондент ТСН Олександр Загородний

Залиште свій коментар

Вибір редакції