У липні до ПЦУ приєдналась лише одна парафія

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Перехід стався у Рівненській області.

До Православної церкви України у липні цього року приєдналась одна парафія. Церковний перехід стався у смт Гоща Рівненської області. 

Інших повідомлень про перехід від УПЦ Московського патріархату до ПЦУ не було.

28 липня під час святкування Хрещення Київської Русі до Києва завітали представники Елладської церкви, присутність яких поруч із митрополитом Епіфанієм де-факто означає визнання ПЦУ. 

ВідеоПерше богослужіння ПЦУ до Дня Хрещення Русі відбулося в Києві

Молитва за Україну та хресний хід, що розтягнувся на півтора кілометра, – так минуло богослужіння. Через кількість охочих відвідати цю літургію служили просто неба. Як це було - ТСН бачила.    

Перше богослужіння ПЦУ до Дня Хрещення Русі відбулося в Києві

Слабка статистика переходів відбувається на тлі бажання почесного патріарха ПЦУ Філарета відновити церковну діяльність УПЦ Київського патріархату. Філарет після проведення Об'єднавчого собору 15 грудня 2018 року заявив про відновлення діяльності УПЦ Київського патріархату. 20 червня він у стінах Володимирського собору провів так званий собор, яким закріпив документально своє бажання. Свою позицію Філарет пояснює тим, що не визнає над собою влади ані Москви, ані Стамбулу, де засідає Вселенський патріархат. Він також відмовився визнавати Томос, під яким також свого часу поставив підпис. Філарету не подобається, що ПЦУ не має право варити миро, що нібито не дозволяє звершувати таїнство хрещення, освячення храмів.

Крім того, він нібито має документ, який таємно від нього підписали п'ятий президент України Петро Порошенко і Варфоломій. Згідно з ним, в Україні створюються екзархи Вселенського патріархату. До цих структур включили Андріївську церкву, Флорівський і Корецький монастирі, Манявський скид, Успенський храм у Львові і ще один монастир у Чернігівській області.

24 червня Священий Синод ПЦУ ухвалив рішення про те, що Київська єпархія переходить до управління митрополитом Епіфанієм, а Філарет "втратив канонічні права і обов'язки, пов'язані з управлінням єпархією". Учасників "собору" Філарета покарали "за активну участь у діях, спрямованих на збурення протистояння у церковному середовищі". Так, Преосвященного Іоасафа (Шибаєва), митрополита Білгородського і Обоянського, та Преосвященного Петра (Москальова), єпископа Валуйського, вікарія Білгородської єпархії, виключили зі складу єпископату Православної Церкви України.

Рішення Синоду Філарет і його група не визнали і звинуватили ПЦУ у рейдерській атаці на столичні храми. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції