Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Львові батько десять років катував власну доньку

Підозрюваного заарештовано, але вже випущено на волю під заставу.

У Львові батько майже десять років знущався зі своєї доньки – бив, морив голодом і розбещував. Усі спроби матері та сестри визволити дитину від тирана були марними, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

12-річна Поліна у дитячому будинку уже три місяці. Дівчинка говорить неохоче, а надто про батька. "Були такі дні, що він мене не водив до школи, бо він мене бив і я була в синцях. Він мене не водив, щоб ніхто не знав", - каже дитина.

Вихователі кажуть, коли дівчинку привезли – вона була налякана, бліда і виснажена. "Інколи проскакувала нецензурна лексика в дитини, навіть не інколи, а часто. Дитина не знала, що таке риба, що таке м'ясо", - розповіла психолог дитячого будинку Ганна Гук.

Нині Поліну часто навідує рідна мама. Та дівчинка її мало знає. Світлана утекла від чоловіка-тирана, коли доньці було вього п'ять місяців. "Він мене і лайном вимазати, і одяг подерти – робити що завгодно. А свідків не було, попробуй доведи", - каже мама Поліни Світлана Шендер.

Жінка намагалася повернути дитину через суди, дійшла аж до верховного, але щоразу чоловік подавав апеляцію, а виконавча служба не виконувала рішень. "Тільки в 2012 році вже опікунська рада стала позиватися, щоби відібрати в нього дитину. Ми той суд виграли, і знову виконавча служба не виконала рішення суду", - розповіла жінка.

Окрім того, розповідає жінка, зверталася у поліцію, прокуратуру, соцслужби. Але скрізь натикалася на глуху стіну. "Ніхто не хотів у ту ситуацію вникати, ніхто не хотів стати на бік мами. Не знаю, яким дивом, чи хабарями, я так думаю, але йому вдавалося по сьогоднішній день – фактично всі були на його боці", твердить Світлана Шендер.

Відео У Львові батько майже десять років знущався зі своєї доньки

У Поліни є старша сестра по батькові. Елеонора свого часу теж страждала від домашнього тирана. Жінка каже, пробувала вигягнути сестричку з катівні і антисанітарії, утім усюди їй відповідали відписками, що доказів вини батька недостатньо. Каже, він вміло приховував факти і наслідки насилля. "Він її тягав за волосся, бив по голові, як вона розповідала, по всіх частинах тіла і не тільки розповідала, а весь час приходила з такими гулями, синцями. Але, на жаль, я не могла зняти побої, тому що весь час був контроль", - каже сестра Поліни Елеонора Разгон.

У райвідділі у справах дітей кажуть, що про проблеми у цій родині дізнались лише у березні. Тоді Поліна втекла з дому та прийшла у відділок поліції писати заяву на батька. "Я тут працюю тільки з квітня 2013 року. Дитина не перебувала, в нас є такий облік - скрутні життєві обставини. Дитина не стояла на такому обліку, тому ця сім'я у поле зору моє не потрапила", - зізнається керівник відділу у справах дітей Галина Андріїв.

Тим часом у поліції кримінальне провадження відкрили ще торік у листопаді – після анонімного дзвінка. Але виправдовуються, що не могли потрапити у помешкання, бо батько їх не пускав. Що дім був катівнею – переконалися, лише коли дівчинка звідти втекла. "Встановлено факти розбещення, а також знущання з дитини. Побої і мордування. Було проведено низку слідчих дій, після чого 23 червня було оголошено підозру", - розповіла старший слідчий Галицького відділу поліції Наталія Лапчук.

Батька затримали, але суд уже відпустив його під заставу. Прокуратура запобіжний захід оскаржує.

В Україні у мережі Facebook стартувала акція щодо розголосу теми протидії насильства. Поштовхом до початку акції стало відверте зізнання громадської активістки та журналістки Анастасії Мельниченко. Вона опублікувала життєві історії із хештегом #яНеБоюсьСказати і закликала інших жінок розповідати власні історії.

Кореспондент ТСН Наталка Волосацька

Залиште свій коментар

Вибір редакції