У Миколаєві викрили "чорних трансплантологів"

Дата публікації
Перегляди
2223
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Миколаєві викрили "чорних трансплантологів"

Судмедексперти вирізали з трупів тканини, необхідні для виготовлення біоімплантатів

Медики вмовляли родичів померлих дати їм дозвіл на взяття анатомічних матеріалів, які потім незаконно продавали.

У Миколаєві правоохоронці схопили групу медиків, які спеціалізувалися на незаконному вилученні тканин у померлих.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби СБУ.

Організоване злочинне угрупування складалося з працівників Миколаївського обласного бюро судово-медичної експертизи (ОБСМЕ).

Встановлено, що в січні 2011 року працівники цього бюро всупереч чинному законодавству вилучали у донорів-трупів анатомічні утворення, тканини, їх компоненти та фрагменти для подальшого незаконного продажу з метою виготовлення біоімплантатів.

Працівники бюро, використовуючи важкий морально-психологічний стан родичів померлих, отримували від них згоду на взяття анатомічних матеріалів (попередньо повідомлялося родичам про необхідність вилучення тільки невеликої частини тканини у померлого, а фактично вилучалося від 20 до 50 фрагментів).

Іноді такі згоди отримували у сторонніх осіб, а у документи вносилися неправдиві відомості про ступінь споріднення особи, яка дала згоду.

24 лютого зловмисники були затримані співробітниками СБУ під час завантаження анатомічних матеріалів у машину для подальшого перевезення.

Під час огляду автомобіля виявлено конверти з великими сумами грошей, які призначалися судмедекспертам, причетним до незаконного вилучення анатомічного матеріалу.

Порушено кримінальну справу за фактом незаконної торгівлі тканинами людини. Розслідування триває.

Наступна публікація