Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Мінекології приголомшили катастрофічним становищем українських сміттєзвалищ

Для України поставили надамбітну мету з перероблення відходів.

В Україні 99% сміттєзвалищ не відповідають сучасним екологічним вимогам.

Про це заявив міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак, йдеться на офіційному сайті відомства.

Причину цього у Мінекології вбачають у непродуманій політиці управління відходами, яку Україна успадкувала від Радянського Союзу. Семерак зазначив, що в Україні управління відходами було орієнтовано на захоронення. Окрім цього, не було економічних стимулів для перероблення сировини та механізмів притягнення до відповідальності, наприклад, за шкоду, завдану довкіллю.

За словами міністра, зараз в Україні лише 3% відходів переробляються та повторно використовуються. Окрім цього, в Україні до 2017 року взагалі була відсутня система управління відходами. Проте рік тому уряд ухвалив стратегію управляння відходами, що ставить перед Україною амбітну мету – перероблюватись має 70% відходів.

Також  Мінприроди  розробило Національний план дій, який дозволить реалізувати на практиці прописані завдання у Стратегії. Наразі документ проходить експертне обговорення.

Нагадаємо, Львів отримав гроші на вирішення проблем зі сміттям. Місту виділили 35 мільйонів євро для рекультивації звалищ та заводу з перероблення сміття.

ВідеоЯк боротися із засміченням країни

Сьогодні – Всесвітній день охорони навколишнього середовища. Ми настільки засмітили свою планету, що це може стати справжньою катастрофою. Пластикові відходи, які потрапляють в океан, вбивають близько мільйона морських мешканців щорічно. А вміст батареї від одного старого мобільного телефону може зробити непридатними до пиття 600 тис. літрів води. Більше вражаючих фактів - в нашому матеріалі.

Як боротися із засміченням країни

Залиште свій коментар

Вибір редакції