У "Нафтогазі" придумали, як обліковувати газ по-новому

Перехід на облік газу в кВт-год відбудеться з другого кварталу 2017 року.

Національний нафтогазовий холдинг "Нафтогаз України" за дорученням Міністерства енергетики та вугільної промисловості розробив проект із запровадження в Україні нової системи обліку природного газу при його видобуванні, транспортуванні, розподілі та постачанні в одиницях енергії (кВт-год). 

Про це повідомила прес-служба холдингу, передає "УНІАН".

"Перехід на облік газу в одиницях енергії сприятиме сталому розвитку вітчизняного ринку газу відповідно до вимог директив і регламентів ЄС. Це також дозволить українським постачальникам і споживачам об'єктивно та прозоро розраховуватися за спожитий енергоносій", - йдеться в повідомленні.

Згідно з ним, план містить 11 етапів, серед яких, зокрема, внесення змін до чинних і розробка нових нормативно-правових документів, що стосуються обліку газу та його фізико-хімічних показників, розробка нових та модернізація існуючих технічних засобів вимірювань.

План передбачає, що перехід на облік газу в кВт-год відбудеться з другого кварталу 2017 року.

"Використання енергетичних показників природного газу зробить облік газу більш об'єктивним при його купівлі, продажу та використанні, а також при встановленні цін і тарифів. Запровадження енергетичних одиниць спростить складання енергетичного балансу під час використання підприємствами різних енергоносіїв, дозволить вибирати види палива з метою економії коштів, надасть споживачам стимули для енергозбереження, зробить прозорою та зрозумілою ефективність використання природного газу порівняно з іншими енергоносіями, а також дозволить швидше й точніше оцінювати результати інвестування в енергетичну ефективність", - зазначили в прес-службі.

Нагадаємо, нещодавно "Нафтогаз" попереджав про можливість зриву опалювального сезону. Зокрема, підпорядкування "Укртрансгазу" від "Нафтогазу України" до Міністерства економічного розвитку і торгівлі України (МЕРТ) ставить під загрозу кредитну угоду зі Світовим банком га 500 $ млн., необхідних для стабільного проходження майбутнього опалювального сезону.

У Стокгольмі розпочався суд між "Нафтогазом" та "Газпромом"

Слухання стартували у неділю. Всього у Стокгольмському арбітражі три позови від "Нафтогазу". Головна претензія компанії в тому, що російський "Газпром" всупереч контракту зменшив обсяги транзитного газу. Нині сума вимог до "Газпрому" становить понад 14 мільярдів доларів.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: