У Тернополі зафіксовано незрозумілий мор морських чайок

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Поява, а тим більше масова смерть цих птахів здивувала фахівців.

Берег ставу в центрі Тернополя вкрився мертвими птахами. Комунальники вже зібрали та утилізували зо два десятки пернатих, але й досі на узбережжі час до часу з'являються мертві тіла, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Еколог-орнітолог, оглядаючи загиблого птаха, доходить висновку, що це не місцевий сизий мартин, а перелітний птах, який поширений на морських узбережжях. Пересічні мешканці міста здивовані тим, звідки у центрі Тернополя могли взятися морські чайки. Фахівець вважає, що птахи летіли після зими додому – на море. "Яке в нас море там за Білорусією є, на північ десь, у Балтійське, десь туди", - каже державний інспектор з охорони навколишнього природного середовища Тернопільської області Олександр Добенько.

Відео Десятки перелітних чайок загинули в Тернополі

Комунальники зібрали та утилізували зо два десятки пернатих. Але й досі на узбережжі Тернополя час від часу з'являються мертві птахи. ТСН провела власне розслідування і з'ясувала, що це перелітні чайки, які живуть на морі. Як вони потрапили в західну Україну і чому загинули, дивіться у сюжеті.  

Десятки перелітних чайок загинули в Тернополі

Лікар-ветеринар, який у лабораторії робив розтин пташки, яку передали коммунальники, результатами приголомшений. "Це гостре отруєння", - констатує він. На його думку, птахи понаїдалися чогось отруйного дорогою, а далі, спраглі і знесилені, прилетіли до цього ставу напитися води. Але піднятися у небо вже не змогли. "Крововиливи, стравохід і до низу. Це вже говорить, що препарат дуже отруйний", - каже керівник міської Держветлікарні Андрій Полоса. Фахівець припускає, що морські чайки могли з'їсти гризунів, яких якраз зараз труять на полях – тобто пацюки наїлися протруєного зерна, а мартини вже з’їли отруєних пацюків.

Наче доля мартинів вималювалася і причини смерті зрозуміли, але еколог-орнітолог все ж таки  сумнівається. "Цей сизий мартин – він харчується в основному рибою, цей фактично мишовидних гризунів не їсть", - каже Олександр Добенько. Що ж сталося з перелітними морськими чайками для нього досі загадка. Остаточно прояснити ситуацію можуть лабораторні аналізи, які можна зробити лише у столиці. Ствердно фахівці кажуть єдине — це не пташинний грип і не вірус.

Раніше повідомлялося, що масова загибель птахів на Запоріжжі стурбувала екологів. Місцеві жителі звинувачують в усьому фермерів, котрі перед посівною нібито використовують потужну отруту. За фактом загибелі птахів у прокуратурі вже відкрили кримінальне провадження.

Кореспондент ТСН Світлана Павук

Залиште свій коментар

Вибір редакції