Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Вінниці студенти знайшли людські рештки просто посеред парку

Виявилось на цьому місці було католицьке поховання.

Кістки посеред парку у Вінниці знайшли двоє студентів і з’ясувалось, що на тому місці колись було католицьке поховання. Могили ХVIII сторіччя давно занедбані і засипані землею, історики не мають можливості їх дослідити, йдеться в ТСН.12.00.

Звичайна ранкова пробіжка для вінницького студента Мирослава та його подруги розпочалась із несподіваної знахідки. «Побачили зрубане дерево, і захотіли порахувати скільки йому років по кільцям, підійшли ближче і помітили отаку кістку людську», - розповідає юнак.

Людські останки лежали в ямі просто біля пенька. У ХVIII сторіччі тут було католицьке кладовище, пояснює історик. Тепер склепи, в яких поховані поляки, просто під ногами і що робити з кістками далі, не знають ні історики ані комунальники. «У Вінниці відсутня практика з історією кладовищ. Це специфічна тема, де треба бути великим фанатом і любити спілкуватись з мертвими», - каже директор центру історії Вінниці Олександр Федоришен.

Останки слід негайно перепоховати, бо це неповага до померлих, вважають вінницькі католики. Натомість у парку польська громада хоче бачити пам’ятний меморіал. А поки історики та католики роздумували щодо меморіалу та перепоховання, керівництво парку вирішило проблему по-своєму - уже за півгодини на місці з’явилися двоє робітників із лопатами, які просто закопали стару могилу.

Залиште свій коментар

Вибір редакції