Україна першою надала допомогу Туреччині

Україна першою надала допомогу Туреччині

Туреччина після землетрусу / Фото: AFP

Літак Ан-32 МНС України з гуманітарним вантажем приземлився в турецькому місті Ерзурум.

Україна першою надала допомогу Туреччині, яка постраждала від руйнівного землетрусу, повідомив речник МЗС Олександр Дикусаров.

За його словами, літак Ан-32 Міністерства з питань надзвичайних ситуацій України з гуманітарним вантажем приземлився в турецькому місті Ерзурум о 19:00 26 жовтня за київським часом.

"Україна - перша держава з тих, до яких звернулася Туреччина, що надала допомогу. Український літак першим доставив гуманітарну допомогу в Туреччину", - зазначив Дикусаров.

Літак зустріли представники місцевої влади та українські дипломати в Туреччині.

Раніше повідомлялося, що Україна надасть Туреччині 1,6 млн грн гуманітарної допомоги. Зазначена сума була виділена МНС для закупівлі уніфікованих пневмокаркасних гумових модулів і систем обігріву та вентиляції, освітлювальних приладів, дизель-генераторів, дизельного палива, які необхідні для функціонування вказаних пневмокаркасних гумових модулів.

За останніми даними, кількість жертв руйнівного землетрусу, що стався 23 жовтня на сході Туреччини, перевищила 460 осіб. Крім того, понад 1350 осіб було поранено, зруйновано 2,2 тисячі будинків.

За даними МЗС, громадян України серед загиблих і потерпілих через землетрус у Туреччині немає.

Влада Туреччини виділила на ліквідацію наслідків стихії 1,7 мільйона доларів. У район лиха відправлено понад 25 тисяч ковдр, близько 9 тисяч наметів, а також продовольство і питну воду.

Спочатку країна відмовилася від міжнародної гуманітарної допомоги, але напередодні стало відомо, що вона все-таки погодилася прийняти допомогу від 40 країн, які її запропонували.

Читайте також:

Мародери в Туреччині розграбували вантажівку з гуманітарною допомогою (відео)

Азаров рятуватиме Туреччину проти її волі

Туреччина звернулася до Ізраїлю по допомогу

З-під завалів у Туреччині живим дістали 14-денне немовля

Повʼязані теми:

Наступна публікація