Україна підписала Паризьку кліматичну угоду

У підписані документу взяла участь 171 країна. 

Україна підписала Паризьку угоду про боротьбу зі зміною клімату.

Про це повідомляє прес-служба Постійного представництва України при ООН.

"22 квітня 2016 р. у штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку відбулося урочисте підписання Паризької угоди про боротьбу зі зміною клімату. Відповідно до розпорядження Президента України, від імені нашої держави угоду підписав постійний представник України при ООН Володимир Єльченко", — йдеться в повідомленні.

У підписані документу взяла участь 171 країна. Безпрецедентний за своїми масштабами документ замінить Кіотський протокол і діятиме з 2020 року. Угода має на меті утримати підвищення середньої температури в світі в межах 2°С і спробувати скоротити його до 1,5°С.

 

Текст Паризької угоди був затверджений 12 грудня 2015 року в Парижі під час роботи 21-ї Конференції сторін Рамкової конвенції ООН про зміну клімату. Механізми впровадження угоди будуть розроблені впродовж наступних чотирьох років та схвалені на першій сесії робочого органу Паризької угоди — Конференції сторін.

Нагадаємо, наприкінці листопада – на початку грудня 2015 року Всесвітній саміт зі зміни клімату відбувся у французькому Парижі. Там підписали підсумкову угоду, яку експерти вже назвали історичною. Цей документ спрямований на скорочення викидів парникових газів. Згідно з документом, всі учасники, які підписали документ, – а це представники 196 країн – зобов'язуються скоротити викиди вуглекислоти в атмосферу. В угоді, зокрема, йдеться, що до 2020 року країни, що розвиваються, отримають 100 млрд доларів на рік для вирішення проблем клімату. Ці гроші їм нададуть інші держави, що підписали договір.

Крім того, учасники угоди зобов'язалися не дати атмосфері потеплішати більш ніж на 2 градуси Цельсія до 2100 року і зосередити зусилля на тому, щоб потепління не перевищило півтора градуси.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: