Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Україна у скорботі вшанувала 80-ті роковини Голодомору

Люди пробували страви за рецептами "голодного 33-го" та молилися, аби трагедія не повторилася.

Україна вшанувала жертв Голодомору. 80 років тому українці стали заручниками лютого голоду, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

"То була жахлива сторінка для нашого народу. Мільйони невинно замучених життів та скалічених доль, безлюдні села, страх у людських душах – ось чорний слід Голодомору. Сьогодні ми схиляємо голову перед пам'яттю наших загиблих співвітчизників", - сказав на меморіальних заходах у Києві президент країни Віктор Янукович.

У Тернополі зранку в усіх храмах відбулися поминальні богослужіння. Надвечір на центральному майдані міста зібралося кілька тисяч людей. І дорослі і малі запалили сотні лампадок, із яких виклали хрест пам'яті.

У Запоріжжі біля пам'ятника жертвам Голодомору та репресій люди запалювали свічки та клали до підніжжя монумента хліб.

Лариса Мала втратила у 1933 році рідного дядька. 10-річного хлопчика буквально вирвали з рук матері у самому центрі рідного села.

"Бабуся його дуже берегла і нікуди від себе не відпускала. І одного разу вони пішли на базар щось обміняти на те, щоб купити хліба, і там його викрали. І через кілька днів сказали, що його вже просто з'їли сусіди", - розповіла жителька Запоріжжя Лариса Мала.

Як це – їсти юшку з жолудів, кори та млинці з кропиви – показали в Житомирі. Там місцевим підліткам готували страви за рецептами голодного 1933-го. Аби люди зрозуміли, що таке голод.

"Ні, мені не сподобалося. Дуже недобре. Люди змушені були таке вживати для того, щоб вижити, але я не хочу таке їсти", - зізнався один з учасників меморіальної акції.

За приблизними підрахунками, від Голодомору на території України померли майже 4 млн людей. Вимирали цілі села.

У той самий час зерно, відібране в селян, гнило на токах та в морських портах. Тодішня влада не лише відібрала всі харчі, а й блокувала виїзди з України, щоби люди не змогли врятуватися на території інших республік.

Голододомор в Україні визнали та засудили 24 держави, усі провідні церкви світу, ООН та Європарламент.

Раніше повідомлялося, що Вселенський патріарх записав відеозвернення до українців з нагоди роковин Голодомору.

Кореспондент ТСН Олександр Загородний

ВідеоУкраїна вшановує жертв Голодомору

Залиште свій коментар

Вибір редакції