Українці пікетують КПП із Польщею через призупинення малого прикордонного руху

Люди обурюються нововееденням, яке набуло чинності о 1 ночі

Польща тимчасово припинила малий прикордонний рух із Україною. Протягом найближчого місяця українці, які мешкають на прикордонних територях і раніше могли перетинати пункти пропуску за спеціальними дозволами, тепер можуть потрапити до сусідньої країни лише на загальних підставах - за наявності візи, йдеться в ТСН.12.00.

На пункт пропуску Шегин зранку прийшли кілька десятків людей, які почали перекривати під'їзди до кордону. Вони не пропускають автомобілі і вимагають, аби постанову про тимчасове призупинення малого прикордонного руху негайно скасували. Нарікають, що їх ніхто не повідомив про зміни. Кажуть, що виробили картки малого прикордонного руху, а за кордон потрапити не можуть.

Як тільки люди почали перекривати рух, сюди одразу прибули поліцейські, однак вони у ситуацію поки що не втручаються.

Люди перекривають пункти пропуску і на деяких інших ділянках українсько-польського кордону. Скільки триватиме цей протест - невідомо, але люди запевняють, стоятимуть, доки обмеження не скасують. Розпорядження про тимчасове обмеження малого прикордонного руху з Україною набуло чинності з першої години ночі.

Свій крок польська сторона пояснила підвищеними заходами безпеки під час проведення саміту НАТО та днями молоді у Кракові. Найбільше від обмежень постраждали люди, що пересуваються на автомобілях з польською реєстрацією і кожних 5 днів відповідно до законодавства їм потрібно перетинати кордон. Це питання, щоправда вдалося владнати. На період обмежень у русі їх оформлятимуть українські митники, а поляки просто повертатимуть назад.

ВідеоЯк сприйняли українці тимчасові обмеження на в'їзд до Польщі за спеціальними дозволами

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: