Українці пікетують КПП із Польщею через призупинення малого прикордонного руху

Люди обурюються нововееденням, яке набуло чинності о 1 ночі

Польща тимчасово припинила малий прикордонний рух із Україною. Протягом найближчого місяця українці, які мешкають на прикордонних територях і раніше могли перетинати пункти пропуску за спеціальними дозволами, тепер можуть потрапити до сусідньої країни лише на загальних підставах - за наявності візи, йдеться в ТСН.12.00.

На пункт пропуску Шегин зранку прийшли кілька десятків людей, які почали перекривати під'їзди до кордону. Вони не пропускають автомобілі і вимагають, аби постанову про тимчасове призупинення малого прикордонного руху негайно скасували. Нарікають, що їх ніхто не повідомив про зміни. Кажуть, що виробили картки малого прикордонного руху, а за кордон потрапити не можуть.

Як тільки люди почали перекривати рух, сюди одразу прибули поліцейські, однак вони у ситуацію поки що не втручаються.

Люди перекривають пункти пропуску і на деяких інших ділянках українсько-польського кордону. Скільки триватиме цей протест - невідомо, але люди запевняють, стоятимуть, доки обмеження не скасують. Розпорядження про тимчасове обмеження малого прикордонного руху з Україною набуло чинності з першої години ночі.

Свій крок польська сторона пояснила підвищеними заходами безпеки під час проведення саміту НАТО та днями молоді у Кракові. Найбільше від обмежень постраждали люди, що пересуваються на автомобілях з польською реєстрацією і кожних 5 днів відповідно до законодавства їм потрібно перетинати кордон. Це питання, щоправда вдалося владнати. На період обмежень у русі їх оформлятимуть українські митники, а поляки просто повертатимуть назад.

Як сприйняли українці тимчасові обмеження на в'їзд до Польщі за спеціальними дозволами

Близько години тому до пункту пропуску прийшли кілька десятків людей. Вони не пропускають автомобілі і вимагають, аби постанову про тимчасове призупинення малого прикордонного руху негайно скасували. Найбільше постраждали люди, що пересуваються на автомобілях з польською реєстрацією і кожних 5 днів їм потрібно перетинати кордон. 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: