Українська поліція отримала надсучасне обладнання з ЄС

Виявляти злочинців тепер зможуть завдяки надзвичайно точним експертизам.

Українські криміналісти отримали надсучасне устаткування і тепер досить злочинцю чхнути на місці злочину, як його мокротиння розберуть на молекули та ідентифікують. Два десятки валіз із приладами та хімічними реактивами передав вітчизняній поліції Євросоюз, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Старшому криміналісту Вікторії Пуховій найбільше припав до смаку прилад, який фіксує сліди черевиків на килимі. Раніше в Україні такого не було, а тепер експерт забере його до себе – до Харкова. "Береться фольга. Треба вирізати її, чорною стороною до сліду. Кладемо прилад, він на батарейках. На цій фользі відбиток відобразиться. І ми для подальшого використання направляємо його на трасологічну експертизу", - розповіла експерт.

Українські криміналісти отримали десятки валіз з новим надсучасним устаткуванням

Цифрові фотокамери, ліхтарики, які світять різним спектром для виявлення людських рідин, спеціальні окуляри, магнітний порошок для виявлення відбитків пальців та інше устаткування отримали криміналісти. Правоохоронці Харківщини та Львівщини вже пройшли тренування на цьому обладнанні.

Є серед звичних для вітчизняних криміналістів приладів і особливо цінні подарунки. Зокрема, балістичні валізи, комплекти для виявлення мікрочастин і біологічних слідів. Цю техніку поліцейські називають дуже корисною. Надто ж, що це надсучасні взірці – технології майбутнього по мірках України.

Користуватися устаткуванням українських поліцейських навчав румунський експерт з розслідування тероризму Александру Дена. 24 криміналіста з Харківщини та Львівщини вже пройшли тренування на цьому обладнанні.

Кореспондент ТСН Станіслав Фещенко

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: