Українські жінки витісняють чоловіків з екстремальних професій

Українські жінки витісняють чоловіків з екстремальних професій

Українські жінки не гірше чоловіків керують пожежними частинами

Серед жінок стає популярним очолювати рятувальні частини.

Вони і в палаючу хату зайдуть, і на автомобільну аварію виїдуть і, якщо треба, то й кулаком по столу грюкнуть. В Україні більшає жінок-рятівниць. Здебільшого вони керують чоловіками-пожежниками. Що приваблює слабку половину у цій професії, а головне - як до цього ставляться чоловіки-колеги, - дізнавався кореспондент ТСН.19.30.

Маленька пожежна частина на Київщині. Щодня тут чергують троє чоловіків і їхня начальниця Людмила Бухал. Жінка вже 5 років на керівній посаді. І це видно в усьому - чиста територія, охайні рятувальники, пожежні машини аж виблискують. Чоловіки не можуть натішитися своїм керівником.

"Нам з нею добре. Розуміємо один одного, не кричимо, не сперечаємося, поважаємо її як людину", - зізнається рятувальник Валерій Яворський.

Людмила Бухал і на пожежі виїжджає, і на автомобільні аварії. А головне, щодня на роботі. У її підпорядкуванні 17 чоловіків. І вона вміє ними керувати.

Своя кухня, така ж чистота та охайність і на сусідньому пожежному посту. Його теж очолює жінка. Яна Машинська уже 8 років у керівниках. Одна з перших рятувальниць в Україні. І тут чоловіки-рятувальники у захваті від своєї Яни Віталіївни.

Жінка, звичайно, ніколи й не думала бути рятувальницею. Просто так склалася доля, розповідає вона. Тепер, каже, вже звикла і на пожежі їздити, і людську кров бачити.

"Спочатку було дуже важко, перший мій виїзд, я пам'ятаю, це була маршрутка, яка врізалася в вантажний автомобіль. Там було досить багато загиблих людей. Це для мене був шок", - згадує Яна Віталіївна.

З кожним роком кількість жінок-рятувальниць в Україні лише зростатиме. Адже чоловіки на таку, хоч і престижну, але відповідальну посаду іти працювати не хочуть. Керівник поста має бути на роботі і у вихідні, і на всі свята. Українські чоловіки віддають перевагу роботі - добу відчергував і три - вдома.

Кореспондент ТСН Олександр Загородний.

В Україні побільшало жінок-рятівниць

В Україні побільшало жінок-рятівниць

Повʼязані теми:

Наступна публікація