Український бурштин тоннами "утікає" контрабандою за кордон

Дата публікації
Перегляди
9901
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Український бурштин тоннами "утікає" контрабандою за кордон

Бурштин за кордоном коштує у кілька разів дорожче, ніж в Україні / Фото: Гроші

"Чорні" копачі полюють на "сонячний камінь". 

Український бурштин витягають з землі "чорні" копачі та контрабандою переправляють за кордон. Там порівняно недорогі в Україні камінці можна продати у кілька разів вигідніше, йдеться у сюжеті програми "Гроші".

Сотні гектарів плодючої землі "чорні" старателі вже знищили, розкопуючи майже святий для України "сонячний камінь" - бурштин.

Через крадений бурштин кожного року держава втрачає мільйони гривень. За кіло бурштину "чорним" копачам дають від 150 до 2000 грн. Далі каміння покидає Україну і таємничим чином з'являється в Європі вже за ціною $ 500-700 за кілограм.

Оскільки законодавча база у цьому питанні не є врегульованою, бурштин продовжує "утікати" з країни.

Українські контрабандисти вивозять з країни тони "сонячного каменю"

Українські контрабандисти вивозять з країни тони "сонячного каменю"

Можливо, "чорних" копачів й не було б, якби людям дозволили продавати знайдене каміння державному українському заводу. Але цього не відбувається за банальної причини.

"Ми не скуповуємо у населення бурштин-сирець, тому що не відпрацьований механізм покупки державним підприємством", - розповіла перший заступник директора ДП "Бурштин України" Людмила Степанюк.

Отож, місцеве населення Рівненщини, де знаходяться незаконні копальні бурштину, продовжує свій "чорний" промисел, тоннами видобуваючи камінь та переправляючи його за кордон.

Як повідомлялося раніше, українець намагався вивезти до Чехії 42 мішки бурштину

Наступна публікація