Перейти до змісту
В Херсонській області побудують перший в Україні масштабний дата-центр, який вирішуватиме світові проблеми

В Херсонській області побудують перший в Україні масштабний дата-центр, який вирішуватиме світові проблеми

Частиною екотехнопарку також буде агроферма.

В Херсонській області з'явиться дата-центр з інвестиціями в 1 млрд доларів. Перший в Україні масштабний технологічний проєкт вирішуватиме глобальну світову проблему швидкісної обробки даних.

Про це повідомили у Міністерстві цифрової трансформації України.

Міністерство та міжнародний технологічний холдинг TECHIIA підписали меморандум про співпрацю. Один із проєктів — екотехнопарк в Новій Каховці Херсонської області. Там з'явиться дата-центр потужністю до 500 МВт, де зберігатимуть, оброблятимуть дані та будуть робити 3D-рендеринг.

"Будівництво такого потужного дата-центру дозволить Україні надавати послуги зі швидкісної обробки даних та створити нові робочі місця. Впевнений, що наша країна здатна стати найпотужнішим IT-хабом у Центральній та Східній Європі, який залучатиме міжнародні інвестиції в Україну та зміцнить наші позиції на світовій арені", — сказав міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

дата-центр

Дата-центр побудують із використанням новітніх технологій та із врахуванням турботи про навколишнє середовище. Тепло, яке виділятиме центр, утилізуватимуть в агрофермі. Вона також буде частиною екотехнопарку.

Для реалізації першої черги проєкту залучать не менше 200 млн доларів інвестицій в інфраструктуру. Дата-центр буде обслуговувати обладнання вартістю близько 1 млрд доларів. На об’єкті працюватимуть не менш ніж 200 осіб. 

"Екотехнопарк — це нова ніша для масштабних інвестицій в українську IT-галузь. Для цього в нас є все: зручна для великих зарубіжних клієнтів географія між Європою та Азією, дешева електроенергія, швидкий та якісний Інтернет. І найголовніше — таланти", — заявив керуючий партнер холдингу TECHIIA Юрій Лазебніков. 

Крім цього, міністерства та компанії планують побудувати кіберспортивні арени та готелі, розвивати STEM-освіту в Україні.

Нагадаємо, 3 серпня 2020 року Міністерство цифрової трансформації України підписало меморандум про співпрацю з 1+1 video. На цифровій платформі з'явилась низка освітніх серіалів від проєкту "Дія. Цифрова освіта".

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин