В Україні чоловіче безпліддя зростає шаленими темпами

Дата публікації
Перегляди
4603
Поділитись:
WhatsApp
Viber
В Україні чоловіче безпліддя зростає шаленими темпами

Україною шириться "епідемія" чоловічого безпліддя / Фото: flickr.com

Факторами для розвитку хвороби є сидячий спосіб життя, нерегулярний секс, нераціональне лікування антибіотиками, ослаблення імунної системи через важкі хвороби.

На сьогоднішній день кількість чоловіків, які страждають на безпліддя, зрівнялася з кількістю безплідних жінок, заявив головний сексопатолог Київської області Ігор Судариков.

"30-40% звернень чоловіків до лікарів-андрологів пов'язані із запальними захворюваннями статевої сфери (найчастіше простатит), 30-40% - з еректильною дисфункцією, 5-10% - з безпліддям. Запалення може бути викликане специфічними збудниками, що передаються статевим шляхом, або в результаті переохолодження", - заявиви Судариков, пише "ЛігаБізнесІнформ".

За його словами, факторами для розвитку хвороби зазвичай бувають сидячий спосіб життя, нерегулярний секс, нераціональне лікування антибіотиками, ослаблення імунної системи внаслідок важких супутніх захворювань (ангіна, грип тощо). Часто простатит стає хронічним через несвоєчасну діагностику.

Основними причинами чоловічого безпліддя є порушення гормонального фону, запалення в статевих залозах, гонорея, розширення вен сім'яного канатика, перенесені травми і інфекційний паротит (свинка).

"Чоловіче безпліддя зростає шаленими темпами в нашій країні і по всій планеті. За статистикою ВООЗ, питома вага чоловічого безпліддя зрівнявся з жіночим", - заявив експерт.

Останнім часом, каже сексопатолог, почастішали випадки безпліддя, викликаного неправильним терапевтичним лікуванням.

"Найчастіше це відбувається в результаті лікування інфекцій, що передаються статевим шляхом, за допомогою жорстких антибіотиків, без обстеження репродуктивної функції чоловіка", - наголосив Судариков.

Головною причиною більшості статевих недуг медик вважає неправильне ставлення чоловіків до свого здоров'я, а також відсутність достатньої кількості фахівців у галузі андрології.

"Турбота про чоловіче здоров'я повинна починатися до народження хлопчика, весь період його дозрівання, активного дорослого життя і в період настання "чоловічого клімаксу". Жахлива динаміка зростання чоловічого безпліддя викликана історичною зневагою до чоловічого здоров'я, коли багато років поспіль на тлі відмінно налагодженої системи жіночих консультацій на всю країну налічувалося півтора десятка лікарів-андрологів. Спеціальність андролог до сих пір не входить до переліку лікарських спеціальностей", - підсумував Судариков.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
4603
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація