В Україні IT-фахівців, які шукають роботу, більше, ніж вакансій

Дата публікації
Перегляди
1798
Поділитись:
WhatsApp
Viber
В Україні IT-фахівців, які шукають роботу, більше, ніж вакансій

Фото: Pexels

Найпопулярніші – розробники та програмісти.

У січні 2021 року кількість розміщених резюме в IT-сфері на 30% перевищила кількість розміщених вакансій.

За даними кадрового порталу grc.ua, це говорить про наявну конкуренцію на ринку в цій профсфері.

"Цього року на ринку праці IT-сфера залишатиметься однією із затребуваних сфер серед роботодавців і пошукачів. 2020 року за кількістю вакансій ця сфера посіла друге місце після сфери продажу. Цього року, скоріше за все, буде така сама динаміка", – спрогнозували у grc.ua.

Так, найзатребуванішими серед роботодавців залишаються фахівці з програмування і розробки (39 % від загальної кількості розміщених вакансій у цій сфері), інженери (14%), аналітики (12%), управлінці проєктами (11%). Найменше компанії шукають телекомунікаційників (6%), тестувальників (6%), системних адміністраторів (7%) та фахівців із банківського ПО (7%).

Фото: grc.ua

Зазначається, що 40% роботодавців готові платити спеціалістам сфери IT від 25 до 45 тис. грн. 26% роботодавців можуть заплатити від 45 до 65 тис. грн. Від 106 тис. грн готові платили 6% роботодавців.

Максимальна заробітна плата IT-сфери, вказана роботодавцями на порталі grc.ua, становить 5-7 тис. доларів.

У січні більшість роботодавців віддає перевагу фахівцям, які мають від 1 до 3 років досвіду роботи (51%), із фахівцями понад 6-річним досвідом готові працювати лише 3% роботодавців. Здебільшого компанії шукають спеціалістів на повну зайнятість (96%). На часткову розраховують 2% роботодавців.

У січні серед пошукачів найбільше роботу шукають програмісти та розробники (30%), управлінці проєктами (15%), інженери, системні адміністратори та тестувальники (11%). Найменше активними є технічні письменники, фахівці безпровідних технологій (1%), CRM-спеціалісти (2%).

21% пошукачів просять за роботу до 16 тис. грн, 17% хотіли би отримувати за свою роботу від 16 до 33 тис. грн. І лише 3% IT-фахівців просять понад 80 тис. грн.

При цьому більшість пошукачів мають досвід роботи понад 6 років (54%). Без досвіду шукають роботу в IT-сфері 10% людей.

76% шукачів – чоловіки.

Нагадаємо, що попри пандемію коронавірусу і карантин, якими відзначився 2020 рік, ринок праці показав позитивну динаміку щодо попиту фахівців. Так, згідно з дослідженням, 2020 року найбільша кількість вакансій з'являлося для фахівців з продажу, IT, маркетингу, PR, адмінперсоналу. Водночас "Продажі" посунули на друге місце "IT", наростивши собі 10% вакансій, порівняно з 2019 роком. Попит на IT-фахівців збільшився на ринку праці на 4%. У минулому році вакансій по цій сфері було 15% від загальної кількості. 

Нові реалії ринку праці України: про які вакансії варто задуматися

Нові реалії ринку праці України: про які вакансії варто задуматися

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1798
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація