Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В Україні розплодилися комарі: комах стало втричі більше за норму

Лікарі розповіли, як уберегтися від укусів і що робити в разі ускладнень.

Через теплу погоду кількість комарів в України втричі перевищує норму для цієї пори року. Фахівці звертають увагу українців на те, що ці комахи є носіями небезпечних хвороб, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Існує гіпотеза, що комарі найбільше полюбляють кусати тих, у кого перша чи друга група крові, але це неправда – для кровопивць це не має значення. Натомість комахи найперше летять до тих, від кого йде неприємний запах, а іншими привабливими характеристиками для них є висока температура тіла та рівень холестерину. Проте біля водойми та у вологих місцях кровопивці перебирати не будуть – і гарантовано кусатимуть кожного.

ВідеоЧерез теплу погоду в Україні збільшилась кількість комарів

Через надмірно теплу погоду кількість комарів зросла утричі, тому не зважати на укуси фахівці не радять. Свербіж і почервоніння можна зняти медикаментами чи холодними примочками. Якщо нічого не допомагає, підвищилась температура чи виникла алергічна реакція – потрібно негайно звернутись до інфекціоніста.  

Через теплу погоду в Україні збільшилась кількість комарів

Така ситуація не лише в Україні. Потерпілий від укусів Олексій Пивоваров повернувся з Єгипту весь у слідах від комах. "Навіть якщо ти купаєшся, вони тебе кусають. Звичайним спреєм пшикалися – комарі особливо не підлітали, але тільки дія закінчувалася – це так швидко відбувалося, навіть не знаємо", - зізнається хлопчик.

Щоб зазделегідь вберегтись від неприємного укусу, спеціалісти радять перед виходом на природу обробити тіло та одяг – для цього є спеціальні мазі, браслети, наклейки, спреї. Головним завданням є ретельно вибрати ті з них, що безпечні для людини. "Комарі дуже бояться цетранелового масла. Воно має шкідливу дію для комарів", - радить аптекарка Олена Алескандренко. Якщо ж уберегтися від укусів не вдалося, то фармацевти радять спеціальні препарати, що допоможуть зняти свербіж і почервоніння. Коли ж під руками медикаментів немає, допоможе звичайний дідівський метод. "Зробити холодну примочку. Ця холодна примочка може бути з води, може бути з холодного чаю, можна якийсь там підкислений оцтом розчин", - радить дерматовенеролог Людмила Гунченко.

Якщо ж після атаки комах підвищилась температура чи виникла алергічна реакція, варто звертатися до медиків. "Чим небезпечні комарі? Тим, що вони переносять різні інфекційні паразитарні і вірусні інфекції. Сім видів є у нас малярійних комарів, як ми називаємо анофелес. Є айдес, які переносять  різні вірусні інфекції і є комарі кулекс – вони переносять бактеріальну інфекцію туляремія", - розповіла лікар-інфекціоніст Любов Коцюбайло.

Кореспондент ТСН Маріам Оганнисян

Залиште свій коментар

Вибір редакції