Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В Україні вагітних неповнолітніх дівчат кидають за ґрати

Син неповнолітньої мешканки Криму не впізнає маму після її повернення з тюрми.

Українське судочинство кидає за ґрати неповнолітніх мам попри вагітність чи виховання дитини.

Як йдеться в сюжеті ТСН, у мешканки Криму Анастасії Рябової почалися серйозні проблеми із законом в 14 років. Дівчина вкрала мобільний телефон заради коханого, якому були потрібні гроші.

Міліція арештувала дівчину, суд дав їй 2 роки умовно за крадіжку. Після цього хлопець покинув Анастасію, а на додачу з'ясувалося, що вона вагітна.

"Він пішов. Я була вагітна на другому місяці. І от народилося ось таке чудо", - пригадує Анастасія Рябова.

Поєднувати навчання в іншому місті, догляд за грудним сином і відмічання у Кримінально-виконавчій інспекції дівчині було важко. Півтора року чемно у вказані дні з'являлась до інспектора. Але якось Настя тричі не прийшла відмітитись. Її оголосили в розшук, а не знайшовши, умовне покарання замінили на 4 роки тюрми.

Нині в Україні, за Указом Президента, пробують змінити дитяче судочинство на правосуддя, дружнє до дитини. Вердикт у справі Анастасії рядової вже після ув'язнення фахівці з прав дитини назвали щонайменше негуманним.

"Тут можна було б проявити гуманність. Ні для дитини, ні для самої Насті краще не стало", - каже юрист офісу уповноваженого Президента України з прав дитини Генадій Небилиця.

Справа Насті дійшла до Верхвоного суду, який постановив її переглянути. Після року ув'язнення дівчина вийшла на свободу. Однак її дворічний син Єгорка вже не впізнає її і називає мамою свою тітку.

Відео "Обережно: Діти" - нова серія спецпроекту ТСН

Залиште свій коментар

Вибір редакції