В Україні вшанували 160-річчя Івана Франка

Іменем письменника названо наукову премію.

Видатний письменник Іван Франко написав десятки оповідань та романів, вільно володів 14 мовами, а ще запам'ятався сучасникам як затятий рибалка та грибівник. До його ювілею започатковано міжнародну премію письменника, яку відтепер вручатимуть щороку, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

У селі Нагуєвичі на Львівщині досі зберігаються приватні речі, пов'язані з Франком. "Народився у шлюбі з великою різницею між батьком і матір'ю. Мати була молодша від батька на 32 роки. У такому шлюбі, є такі різноманітні поговірки, родяться винятково розумні діти", - каже завідуюча музеєм Івана Франка Ірина Сопотницька.

Хата, кузня, господарські приміщення, пасіка – садибу Франка відновили точнісінько так, як змалював її письменник у своєму нарисі "Моя вітцівська хата". Він поїхав звідси досить рано, але повертався не раз. Гамірно на подвір'ї було й у річницю дня народження письменника. Там уперше вручали міжнародну премію імені Івана Франка. Перед урочистостями гості з квітами приїхали до рідного села Каменяра. За гіда був онук письменника Роланд Франко. "Це була дивна взагалі людина", - каже він про свого діда.

ВідеоДо ювілею Івана Франка на Львівщині вперше вручатимуть міжнародну премію імені митця

Саме онук вирішив ініціювати створення міжнародної премії. Цього року її вручають вперше. Задля цього деякі учасники спеціально приїхали з-за кордону. "Після Шевченка – це, без сумніву, поет, письменник номер два, можна сказати так. Його творчість за кордоном знають дуже добре. До прикладу, в Словаччині до його 150-річчя було видано 700-сторінковий збірник. Кілька разів перевидавали його твори", - каже член журі, професор Прешівського університету Микола Мушинка.

Цьогоріч на здобуття премії Івана Франка уже подали понад десяток наукових робіт з кількох країн світу. Організатори переконані – в наступні роки їх буде більше. А цьогоріч до ювілею Національний банк випустив колекційні гроші - купюри номіналом у 20 гривень.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: