Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В Україні за шкільні парти сіло понад 400 тисяч першокласників

В Україні за шкільні парти сіло понад 400 тисяч першокласників

Навчальні заклади відчувають брак кадрів.

У нинішньому році вперше за шкільні парти сіло понад 400 тисяч першокласників. Утім, навчальні заклади відчувають дефіцит кадрів. У чому причина та як знайти вчителя першачкам, у сюжеті ТСН.19:30.

У 17 школі міста Ірпінь цього року рекорд - 327 першачків. Утім, знайти для них вчителів виявилося важким завданням для директора школи. "Дві вчительки пішли в декрет, дві - на пенсію. Я шукала 12 вчителів через соцмережі, у службі занятості, в управлінні освіти і батьківське радіо", - каже директорка школи №17 Леся Литвин.

За тиждень до старту нового навчального року сформували 11 перших класів. Справа у тому, що у місті останнім часом побудували пів тисячі новобудов, але нуль шкіл. 

Школа номер №17 розташована у найщільніше забудованому районі. Оренда квартири в цьому районі коштує трохи дешевше, аніж в столиці, але ціна часто вища за зарплатню вчительки.

Два перших класи - інклюзивні, тому сюди шукали ще й помічника вчителя. Світлана Григорівна допомагає вчитися Микиті та Іванкові, але отримує за це мінімальну зарплату. Діна Тимошенко-Ушакова відповідає за інклюзію в Ірпені й пояснює, що асистенти вчителя працюють довше, але отримують менше.

Відео Навчальні заклади в Україні відчувають дефіцит вихователів та педагогів

Загалом в Україні - близько чотирьох мільйонів учнів. Але охочих навчати їх не так уже й багато. Адже зарплата педагога-спеціаліста ледь дотягує до 4-х тисяч гривень. Як знайти вчителя першачкам - дізнавалась ТСН.

Навчальні заклади в Україні відчувають дефіцит вихователів та педагогів

"Якщо вчитель-спеціаліст отримує до чотирьох тисяч, то асистент вчителя - ще менше. Попри це вчитель працює 18 годин на тиждень, а асистент вчителя - 25 годин на тиждень", - каже директорка Інклюзивно-ресурсного центру міста Ірпінь Діна Тимошенко-Ушакова.

Нова очільниця міністерства освіти Анна Новосад говорить, що передвиборча мрія про зарплату для вчителів у чотири тисячі доларів поки що залишається мрією. Утім , 8,5  тисячі можуть стати реальністю вже за чотири роки.

Кореспондентка ТСН Наталя Нагорна.

Залиште свій коментар

Вибір редакції