У єдиній в Європі пустелі провела навчання українська армія

Земля заповідника юридично і не виходила з власності Міноборони.

В Олешківських пісках на Херсонщині відбулися перші за багато років військові маневри. Бойове злагодження там проходили піхотинці, артилеристи, танкісти, зенітники та мінометники, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Бійці відпрацьовували взаємодію різних підрозділів при атаці диверсантів умовного ворога. Більшість учасників навчань уже мають за плечима досвід участі в АТО. Тому, кажуть, умови були вельми наближені до бойових, хіба що минулося без загиблих і поранених.

Військові кажуть, що це – ідеальне місце для полігону. Населених пунктів поблизу немає. Місцевість прохідна – болота відсутні. До всього іншого, ще й красиво.

"Місцевість дуже гарна для проведення навчань. Будь-якого характеру. Як для проведення навчань з одиночної підготовки солдат, так і в складі підрозділів", - пояснив заступник командира окремої механізованої бригади Володимир Кокарєв.

У часи СРСР полігон належав військовій частині. В Україні її розформували, територію розчистили від снарядів та надали право її використовувати національному парку "Олешківські піски". Протягом десяти років армія на свою ж землю не претендувала. Однак із настанням війни – вирішила використовувати полігон за призначенням.

Науковці про це шкодують. Дослідження та дисертації зависли в повітрі, а екскурсії до єдиної у Європі пустелі тепер скасовані.

"До нас приїздили не тільки з нашої області, але з усієї України, з-за кордону. Цікавість дуже велика. Звісно, ми шкодуємо, що не можемо сьогодні надавати ці послуги", - зізнається головний природознавець Національного природного парку "Олешківські піски" Ольга Ложкіна.

Військові ж заспокоюють: щойно в Україні настане мир, полігон знову належатиме виключно науковцям і туристам.

Наприкінці січня українські Збройні сили провели масштабні навчання на Житомирщині. В них використовувалися артилерія та авіація.

Кореспондент ТСН Олена Ваніна

ВідеоНаціональний парк "Олешківські піски" знову повернувся у розпорядження військових

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: