У єдиній в Європі пустелі провела навчання українська армія

Земля заповідника юридично і не виходила з власності Міноборони.

В Олешківських пісках на Херсонщині відбулися перші за багато років військові маневри. Бойове злагодження там проходили піхотинці, артилеристи, танкісти, зенітники та мінометники, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Бійці відпрацьовували взаємодію різних підрозділів при атаці диверсантів умовного ворога. Більшість учасників навчань уже мають за плечима досвід участі в АТО. Тому, кажуть, умови були вельми наближені до бойових, хіба що минулося без загиблих і поранених.

Військові кажуть, що це – ідеальне місце для полігону. Населених пунктів поблизу немає. Місцевість прохідна – болота відсутні. До всього іншого, ще й красиво.

"Місцевість дуже гарна для проведення навчань. Будь-якого характеру. Як для проведення навчань з одиночної підготовки солдат, так і в складі підрозділів", - пояснив заступник командира окремої механізованої бригади Володимир Кокарєв.

У часи СРСР полігон належав військовій частині. В Україні її розформували, територію розчистили від снарядів та надали право її використовувати національному парку "Олешківські піски". Протягом десяти років армія на свою ж землю не претендувала. Однак із настанням війни – вирішила використовувати полігон за призначенням.

Науковці про це шкодують. Дослідження та дисертації зависли в повітрі, а екскурсії до єдиної у Європі пустелі тепер скасовані.

"До нас приїздили не тільки з нашої області, але з усієї України, з-за кордону. Цікавість дуже велика. Звісно, ми шкодуємо, що не можемо сьогодні надавати ці послуги", - зізнається головний природознавець Національного природного парку "Олешківські піски" Ольга Ложкіна.

Військові ж заспокоюють: щойно в Україні настане мир, полігон знову належатиме виключно науковцям і туристам.

Наприкінці січня українські Збройні сили провели масштабні навчання на Житомирщині. В них використовувалися артилерія та авіація.

Кореспондент ТСН Олена Ваніна

Національний парк "Олешківські піски" знову повернувся у розпорядження військових

За радянських часів на цій території був полігон, який зробили Національним парком, коли тутешню військову частину розформували. Усю територію очистили від зброї. Але тепер, через шість років, військові повернулися.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: