Венеціанська комісія зарубила ідею регіоналів про змішану систему виборів

Дата публікації
Перегляди
1420
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Венеціанська комісія зарубила ідею регіоналів про змішану систему виборів

Ілюстрація / Фото: УНІАН

У комісії вважають, що змішана система виборів в Україні призведе до зловживань.

Парламентська Асамблея Ради Європи і Венеціанська комісія рекомендуватимуть Україні не запроваджувати змішану систему парламентських виборів, а встановити регіональну систему з відкритими списками.

Про це секретар Венеціанської комісії Томас Маркерт заявив під час комітетських слухань щодо законопроектів про вибори народних депутатів.

Маркерт наголосив, що будь-яка виборча система не має передбачати надання переваг будь-якій політичній силі, а повинна створювати рівні умови для всіх.

"Односторонні зміни підірвуть довіру виборців до виборчої системи", - сказав він.

За словами секретаря Венеціанської комісії, змішана система виборів є дуже проблематичною, й Україна вже мала негативний досвід проведення виборів за такою системою.

"Змішана система може призводити до зловживань", - додав він.

Він також зауважив, що законопроект про вибори народних депутатів, розроблений представниками більшості і зареєстрований у Верховній Раді, має низку відмінностей від проекту закону, розробленого робочою групою при президентові України на чолі з міністром юстиції Олександром Лавриновичем і який аналізувала Венеціанська комісія.

Нагадаємо, 10 жовтня у ВР був зареєстрований законопроект про вибори народних депутатів за змішаною пропорційно-мажоритарною системою. 14 жовтня Венеціанська комісія затвердила свій висновок щодо законопроекту про вибори народних депутатів України.

Однак після цього у ЗМІ з'явилися повідомлення, що законопроект, розроблений робочою групою при президентові України та поданий до комісії, суттєво відрізняється від зареєстрованого у парламенті.

Читайте також:

У ПР зізналися, що підсунули Венеціанській комісії не той документ

У Венеціанській комісії хочуть знати дату українських виборів

Опозиція вигадала спосіб боротьби з фальсифікацією виборів

Венеціанська комісія не вподобала український закон про вибори депутатів

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1420
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація