НАТО не виключає встановлення безпольотної зони над Сирією

НАТО не виключає встановлення безпольотної зони над Сирією

Авіація НАТО / Фото: AFP

До такого заходу, нагадаємо, неодноразово закликали противники президента Башара Асада в Сирії.

НАТО не планує проводити військову операцію в Сирії, проте може встановити над країною безпольотну зону. Про це заявив генсек альянсу Андерс Фог Расмуссен.

Заява була зроблена Расмуссеном в Тріполі, куди генсек НАТО прибув в день офіційного завершення військової операції в Лівії.

Порівнюючи ситуацію в Лівії та Сирії, глава Північноатлантичного альянсу сказав, що у своїх діях у Лівії НАТО спиралася передусім на мандат ООН і на беззастережну підтримку всіх держав регіону. У випадку з Сирією жодне з цих умов не виконується, тому саме порівняння ситуації в цих двох країнах безглуздо, заявив Расмуссен.

У той же час глава альянсу не виключив, що над Сирією може бути встановлена ​​безпольотна зона. До такого заходу неодноразово закликали противники Башара Асада в Сирії, що заявляли, що це допоможе захистити опозиціонерів і мирних громадян від насильства з боку урядових сил. Приводом для цих вимог став інцидент в Хомсі, де бойова авіація завдала удару по житлових кварталах, в яких зібралися маніфестанти.

Асад, у свою чергу, стверджує, що бореться з "бандитами" і застерігає інші країни від втручання в справи Сирії. Будь-яка спроба зовнішнього втручання з боку Заходу "викличе пожежа в усьому регіоні", заявив він в недавньому інтерв'ю, пригрозивши західним країнам "десятком Афганістанів".

За даними ООН, в результаті придушення протестів опозиції вірними Асаду військами з кінця березня загинуло більше трьох тисяч чоловік. Дії сирійських влади викликали жорстку критику з боку країн Заходу і ряду арабських держав.

Читайте також:

Опозиція Сирії просить НАТО створити і над ними "безпольотну зону"

Сирія образилася на США і також відкликала свого посла

Американські республіканці націлилися повоювати в Сирії

Повʼязані теми:

Наступна публікація