Експерт: посол Японії ледь не зробив харакірі через Ющенка з бджолами

Експерт: посол Японії ледь не зробив харакірі через Ющенка з бджолами

Ванникова запевняє, що такого бути не могло / Фото: Прес-служба президента України

У кожній країні для екс-президента посли шукали пасіку, розказав експерт з питань євроінтеграції.

Про це під час свого виступу у Школі професійної журналістики "Нова Україна" сказав експерт з питань євроінтеграції Вадим Трюхан.

"Бджолина дипломатія - це час втрачених шансів. Найбільшим головним болем для будь-якого посла, коли президент Віктор Ющенко їхав у якусь країну з візитом, було знайти пасіку. Посли розповідали, як Ющенко їхав в Естонію, яка не займається бджільництвом. Посольство тиждень шукало, де знайти пасіку. Цінився результат роботи посольства з підготовки до візиту по тому, чи залишиться президент задоволений тим, як він там провів час. Не тим, чи зустрівся з президентом і прем'єром, не тим, які підписав необхідні угоди для України і народу, а чи відвідав пасіку", - зазначив експерт.

За словами Трюхана, так було і у Японії.

"Японці були шоковані, хоча й знайшли десь за 100 км від Токіо бджіл. А це ще на фоні убивчої відсутності пунктуальності і безалаберності державного діяча. Через півгодинне запізнення з виїздом до імператора Японії посол цієї країни в Україні біля номера, в якому жив Віктор Андрійович, кричав, що "зараз зроблю собі харакірі, це ж імператор!" До нього боялися зайти і сказати, що вже маємо їхати", - розповів він.

Тобто 2005-2010 роки, на переконання експерта, з точки зору зовнішньої політики - це втрачені роки.

Проте прес-секретар Віктора Ющенка Ірина Ванникова спростувала "Сегодня" таку інформацію. "У президента була настільки насичена програма, що ні на які пасіки часу не залишалося. День був розписаний по хвилинах починаючи з 8 ранку. Як тільки Ющенко сходив з трапа літака, він тут же їхав на зустріч з керівництвом держави. Часу між зустрічами залишалося тільки на переїзди. Якщо, як виняток, і був вільний час, президент міг сходити в музей", - розповіла Ванникова.

Нагадаємо, Трюхан 24 вересня 2008 року був призначений директором Координаційного бюро європейської та євроатлантичної інтеграції Cекретаріату Кабінету Міністрів України за урядування Юлії Тимошенко.

Координаційне бюро європейської та євроатлантичної інтеграції Секретаріату Кабінету Міністрів України діяло з 16 липня 2008 по 31 березня 2010.

Читайте також:

Ющенко проведе в Україні Всесвітній конгрес бджолярів

Ющенко закликав любити Україну і бджіл

Ющенко: я народився на пасіці

Ющенко зніметься у фільмі про бджільництво

Повʼязані теми:

Наступна публікація