У ПР зізналися, що підсунули Венеціанській комісії не той документ

У ПР зізналися, що підсунули Венеціанській комісії не той документ

Закон про вибори депутатів, зарєєстрований у ВР, відрізняється від того, який розглядала Венеціанська комісія / Фото: УНІАН

Регіонал запевняє, що відмінності зовсім незначні.

Законопроект про вибори народних депутатів, зареєстрований у Верховній раді, справді дещо різниться від того документу, який вивчала Європейська комісія за демократію через право.

Про це повідомив народний депутат із фракції Партії регіонів Володимир Олійник.

Але, як наголосив парламентар, відмінності зовсім несуттєві.

"Він дещо відмінний від того, що було. Наприклад, з дозволу партії кандидат може одночасно висуватися і за партійними списками, і у мажоритарному окрузі. У попередній редакції він міг бути висунений або у окрузі, або за списком. Але відмінності зовсім незначні", - підкреслив народний депутат.

Нагадаємо, експерти з виборчого права заявили, що законопроект, зареєстрований у Верховній раді представниками парламентської більшості, відрізняється від документу, що був поданий на розгляд Венеціанської комісії.

Нагадаємо, 10 жовтня у ВР був зареєстрований законопроект про вибори народних депутатів за змішаною пропорційно-мажоритарною системою. Як повідомив народний депутат Олійник - один із суб'єктів законодавчої ініціативи - це той самий документ, що був розроблений групою з удосконалення виборчого законодавства та поданий до Венеціанської комісії.

14 жовтня Венеціанська комісія затвердила свій висновок щодо законопроекту про вибори народних депутатів України.

Однак після цього у ЗМІ з'явилися повідомлення деяких учасників робочої групи, що законопроект, розроблений нею та поданий до комісії, суттєво відрізняється від зареєстрованого у парламенті.

Читайте також:

Опозиція вигадала спосіб боротьби з фальсифікацією виборів

Венеціанська комісія не вподобала український закон про вибори депутатів

Регіонали для Януковича провалили 13 законопроектів про зміну виборів до Ради

У регіоналів не бачать сьогодні собі рівних в Україні

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Рішення Верховної Ради
Наступна публікація