Верховна Рада дозволила приватизувати житло у гуртожитках

Поки закон не підписав президент, між мешканцями та власниками гуртожитків загострилися давні конфлікти.

В Україні дозволили приватизувати житлову площу в гуртожитку тим, хто прожив у ньому принаймні 5 років. Такий закон ухвалив парламент. Але поки його не підписав президент, по всій країні між власниками гуртожитків і мешканцями загострилися давні конфлікти. Поки закон не набув чинності, людей намагаються виселити, йдеться у сюжеті ТСН.19.30.

Вечоріє, а вони біжать не додому, а на збори. Мешканці київського гуртожитку звинувачують власників будівлі у тиску. Люди переконують, що трест "Київміськбуд-2" змушує підписувати кабальні договори, які діють лише рік. Тих хто опирається - до гуртожитку не пускають. Всі вказівки виконує найнята охорона, яка і журналістам намагається заважати. А мешканці хочуть показати ТСН, що їхні умови нестерпні.

На першому поверсі будівництво. У людей забрали душові і пральню. На балкон більше одного виходити не можна. На кухні не працює сантехніка. Але все одно за ці квадратні метри люди готові воювати, бо не мають інших.

Пані Світлана живе у гуртожитку понад 20 років, а тепер не може допроситися у тресту довідку про місце проживання, щоб вклеїти фото у паспорт. Пані Ольга взагалі до своєї кімнати проривається з поліцією. Вона перший кандидат на виселення.

У тресті на питання ТСН зібралося відповідати чи не все керівництво. Щодо пані Ольги, юрист так і не змогла пояснити, чому її не пускали в гуртожиток.

"Без судового рішення не виселю жодну людину. Чому охорона не пускає людей, зокрема пані Ольгу? В неї був тимчасовий не допуск. Це яка юридична норма? Це не юридична норма", - розповідає юрист "Київміськбуду-2".

Юрист переконує - в гуртожиток деякі мешканці заселялися за ордерами. А деякі - за комерційними угодами. Тих, хто умови договору не виконує, просять на вихід. Голова наглядової ради тресту це заперечує: "Питання у тому, що хтось когось буде виселяти, взагалі не стоїть".

В Україні дозволили приватизувати житлову площу в гуртожитку

Приватизацію дозволено тим, хто прожив у гуртожиткові принаймні 5 років. Такий закон ухвалив парламент. Але поки його не підписав президент, по всій країні між власниками гуртожитків і мешканцями загострилися давні конфлікти. Поки закон не набув чинності, людей намагаються виселити. 

Голова асоціації мешканців гуртожитків України каже, старі конфлікти загострилися по всій країні. Бо парламент затвердив закон, що дозволяє приватизувати житло в гуртожитках.

Закон дозволяє приватизувати 21 квадратний метр на одного члена родини і додатково 10 - на родину. Власників гуртожитків, що перешкоджатимуть приватизації, чекає кримінальна відповідальність.

Основні умови для приватизації - проживання в гуртожитку не менше 5 років, реєстрація в паспорті, і документ на поселення. Шанси нарешті заволодіти своїми кімнатами мають близько 4-х мільйонів українців.

Справу про виселення з гуртожитка пані Ольги суд розглядатиме першого червня. На її підтримку на засідання збираються усі сусіди.

Нагадаємо, у січні 2015 року президент України Петро Порошенко підписав закон, яким продовжив строк дії мораторію на відчуження гуртожитків до 1 жовтня 2019 року. 

Кореспондент ТСН Ірина Маркевич

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: