Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Відчайдушний "Кіборг" Кузьміних розповів про життя після полону

Легендарний комбат пояснив, коли до нього приходять страшні спогади.

Легендарний комбат Олег Кузьміних, який обороняв до останнього Донецьке летовище, а згодом потрапив до полону бойовиків пояснив, що від перебування у таборі ворога в нього залишилися психологічні наслідки.

Про те, як йому живеться вдома на волі комбат розповів в інтерв'ю для ВВС Україна.

"Наслідки лишилися тільки психологічні. Бувають іноді моменти, на службі чи вдома - спливають картинки. Стає не по собі. Вбік відходиш - і проходить. В принципі, з цим можна миритися, можна жити", - пояснив Кузьміних.

За словами "кіборга", найгірші спогади приходять до нього не уві сні, а наяву, через асоціативні ситуації.

"Я б не сказав, що я прокидаюсь у холодному поту. Більше картини спливають наяву, коли вони асоціюються з чимось. Але у відповідь на них з'являються думки - слава богу, все скінчилося. Звичайно, такі відчуття та спогади неприємні. Коли ти не можеш контролювати ситуацію, коли від тебе нічого не залежить, коли на тебе постійно тиснуть, коли тебе хочуть використати для чогось", - пояснив колишній полонений.

Нагадаємо, що торік 19-20 січня впали останні бетонні перекриття Донецького аеропорту, який цілих 242 дні героїчно захищали українські воїни. Під завалами терміналу загинув 51 "кіборг". 

Кузьміних був серед тих, кто до останнього захищав летовище. 

Командир десантно-штурмового батальйону 81-ї бригади пробув у полоні терористів 124 дні. Його батальйон - саме відбивав атаки терористів у Донецькому аеропорту. 20 січня під час запеклого бою Олег Кузьміних вивозив поранених і потрапив у засідку.

Кузьміних вивели на поталу російським ЗМІ та знавіснілому натовпу в Донецьку під час ганебного параду полонених. З того моменту відчай і надія не полишали його рідних: на відео їхній Олег був побитий, але незламний і головне - живий.

І лише 22 травня стало відомо, що Олега Кузьміних серед кількох десятків інших заручників звільнили з полону та доправили до Києва, де "кіборг" із рук президента Петра Порошенка отримав орден за мужність третього ступеня.

Залиште свій коментар

Вибір редакції