Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Військові склади в Україні охороняють літні люди – Матіос

Слідство встановило, що у військовій частині не працювала пожежна сигналізація.

В Україні існує проблема з воєнізованою охороною, де працюють люди похилого віку з поганим зором і невисокою мотивацією.

Про це заявив головний військовий прокурор України Анатолій Матіос.

ВідеоРепортаж з Калинівки: як рятувалися від вибухів

"Основна проблема, на яку необхідно вкрай і вже невідкладно, згідно з дорученням президента, звернути увагу - це кадрова проблема з вартовими воєнізованої охорони, у яких надзвичайно низька зарплата і в основній своїй масі воєнізовану охорону здійснюють літні люди, які точно не мають "соколиного" погляду", - наголосив він.

За словами прокурора, згідно з даними слідства, у Калинівці Вінницької області, де сталися вибухи на військових складах, кількість людей, залучених для охорони цієї бази, "не відповідала ступеню її завантаженості, можливих наслідків і можливості забезпечення належної охорони і недопущення будь-яких трагічних або надзвичайних подій, з огляду небезпеки, які складали ті боєприпаси, які там перебували".

Окрім цього Матіос розповів, що на складі не працювала пожежна сигналізація, а самі охоронці були забезпечені технічними засобами на 50%, хоча Кабмін цього року виділив понад 25 млн грн на протипожежні заходи саме у військовій частині А1119.

"Навесні 2017 року за рішенням РНБО і Кабінету міністрів з резервного фонду були виділені саме для цієї бази більше 16 млн грн живими грошима, які перебували на рахунку військової частини і були спрямовані саме на здійснення заходів, пов`язаних з підвищенням рівня захищеності небезпечних об`єктів зберігання бойового запасу Збройних сил. Найбільший транш коштів надійшов місяць тому у розмірі 11,5 млн грн. На даний момент було всього освоєно 2 млн грн. Тобто, інтенсивність освоєння коштів для забезпечення протипожежної безпеки, обваловочних загороджень і подібних заходів відбувалося дуже сповільненим темпом. Всього на цю базу було виділено більше 25 млн грн тільки на цей рік", - розповів він.

Нагадаємо, 26 вересня близько 22:00 з'явилася інформація про вибухи боєприпасів на території арсеналу Міністерства оборони України поблизу р. Калинівка. Була проведена евакуація жителів м. Калинівка та населених пунктів у 10-кілометровій зоні (Павлівка, Медвідка, Дорожнє, Сальник, Стрижавка). Усього з регіону евакуювали понад 30 тисяч людей.

Рятувальники заявляють, що для розмінування Калинівки та сусідніх сіл їм знадобиться кілька днів. До першого жовтня подовжено заборону польотів над місцем вибухів.

На складах під Калинівкою до пожежі зберігалися 83 тисяч тон боєприпасів для танків, самохідних мінометів та реактивної артилерії.

Фотогалерея Колони техніки і знищені будинки. Як виглядає життя в епіцентрі вибуху на складах під Калинівкою (17 фото)

Залиште свій коментар

Вибір редакції